پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۱۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رشوه ۱۰۰ میلیون دلاری یک قاچاقچی مواد مخدر به رئیس جمهور مکزیک

یک قاچاقچی مواد مخدر کلمبیایی روز گذشته شهادت داد که الچاپو بزرگ ترین قاچاقچی مواد مخدر مکزیک به رئیس جمهور سابق این کشور ۱۰۰ میلیون دلار رشوه داده است.

رشوه ۱۰۰ میلیون دلاری یک قاچاقچی مواد مخدر به رئیس جمهور مکزیک

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یک قاچاقچی مواد مخدر کلمبیایی روز گذشته شهادت داد که الچاپو بزرگ ترین قاچاقچی مواد مخدر مکزیک به رئیس جمهور سابق این کشور ۱۰۰ میلیون دلار رشوه داده است.

به نقل از فرانس۲۴، یک قاچاقچی مواد مخدر کلمبیایی روز گذشته شهادت داد که الچاپو، بزرگ ترین قاچاقچی دستگیرشده مواد مخدر در مکزیک، در ازای توقف تعقیب خود از سوی مقامات قضایی به رئیس جمهور سابق مکزیک ۱۰۰ میلیون دلار رشوه داده است.

الکس سیفوئنتس در شهادت خود در دادگاهی که در آمریکا انجام شد، گفت: الچاپو به رئیس جمهور سابق مکزیک به نام انریکو پنانی یتو، رشوه داده است.

پنانی یتو که سال گذشته میلادی از قدرت کنار رفت، این ادعا را نادرست خواند.

الچاپو در سال ۲۰۱۶ دستگیر و در سال ۲۰۱۷ به آمریکا استرداد داده شد.

این رشوه ۱۰۰ میلیون دلاری توسط الچاپو که در آن زمان دستگیر نشده و سرکرده بزرگ ترین باند قاچاق مواد مخدر و جنایت در مکزیک بود، در اکتبر سال ۲۰۱۲ و پس از پیروزی پنانی یتو در انتخابات پیش از مراسم تحلیف به وی داده شده بود .

در حال حاضر الچاپو در آمریکا تحت محاکمه است که می تواند باعث شود باقی عمر خود را در زندان های آمریکا به سر برساند.

در طول این محاکمه اتهامات پرداخت رشوه به چندین مقام بلندپایه مکزیک و کلمبیا از جمله فرماندهان پلیس و مقامات مبارزه با مواد مخدر این کشور مطرح شده است.

منبع انتخاب
کلید واژه :

الچاپو

،

بزرگ ترین قاچاقچی مواد مخدر مکزیک

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha