پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۱۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آمادگی حشد شعبی عراق برای ورود به سوریه جهت نابودی داعش

فرمانده محور غرب الانبار در حشد شعبی عراق از آمادگی این هیئت برای ورود به خاک سوریه با هدف نابودی بقایای داعش خبر داد.

آمادگی حشد شعبی عراق برای ورود به سوریه جهت نابودی داعش

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، قاسم مصلح، فرمانده محور غرب الانبار در حشد شعبی در گفت وگوی تلفنی با شبکه خبری المیادین گفت، نیروهای آمریکایی نیت های پنهانی در سر دارند و تلاش کردند اطلاعات امنیتی به دست آورند، اطلاعاتی که به داعش در حمله به نیروهای عراقی کمک کند. نیروهای آمریکایی به دنبال جمع آوری اطلاعات دقیق و حساس از نیروهای امنیتی مستقر در مرزهای عراق و سوریه هستند.

وی جمع آوری اطلاعات و جاسوسی آمریکا را نقض حاکمیت ملی عراق دانست و افزود، نیروهای آمریکایی در مسافتی از مرزهای عراق و سوریه اقدام به جاسوسی کرده و سوال هایی از گارد مرزی و ارتش عراق پرسیده اند. مصلح در بیان جزئیات گفت، سوالات آمریکا درباره تعداد نقاط جنگی در مرزها، میزان سلاح و مهمات، نوع آنها و تعداد نیروها در هر نطقه بوده است و به دست آوردن این اطلاعات توسط آمریکا بسیار خطرناک است و این کشور می تواند به راحتی نیروهای گارد مرزی را مورد هدف قرار دهد.

وی بر هماهنگی میان دولت عراق و سوریه برای نابودی داعش در این کشور تاکید کرد و گفت، حشد شعبی آماده ورود به سوریه برای نابودی این گروه تروریستی است. حشد شعبی خروج نظامیان آمریکا از طریق مرزهای سوریه و عراق را مشاهده نکرده و استحکامات آمریکا در سوریه وجود دارند و جنگنده های آمریکا از سوی عراق در سوریه محل وجود پایگاه های داعش فرود می آیند.

مصلح سفر رئیس جمهوری آمریکا به عراق و ورودش به پایگاه عین الاسد را اشغال عراق عنوان کرد و گفت، حشد شعبی اجازه نمی دهد نیروی بیگانه پرونده امنیتی را در خاک عراق برعهده بگیرند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

حشد الشعبی

،

داعش

،

سوریه

،

عراق

ثبت نظرات
captcha