پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۱۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

زاسپکین: احتمال جنگ هسته ای وجود دارد/نهایتا نیروهای ترکیه، سوریه را ترک می کنند

سفیر روسیه در بیروت با اشاره به تلاش مسکو برای توسعه نقش خود در لبنان تاکید کرد، عملکرد آمریکا در منطقه به گونه ای است که جهان را به سوی جنگ سوق می دهد.

زاسپکین: احتمال جنگ هسته ای وجود دارد/نهایتا نیروهای ترکیه، سوریه را ترک می کنند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، الکساندر زاسپکین، سفیر روسیه در بیروت تاکید کرد: روسیه قصد دارد با اجرای توافقنامه همکاری نظامی-فنی و توافقنامه های اقتصادی و نیز تلاش برای امضای توافقنامه های جدیدی، نقش خود در لبنان را توسعه دهد.

زاسپکین در گفت وگو با روزنامه الاخبار چاپ لبنان گفت: منتظر امضای یک توافقنامه همکاری نظامی پس از تشکیل دولت جدید در لبنان و ارتقای سطح حضور این دولت در سال ۲۰۱۹ علی رغم طرح های ضد آن هستیم.

سفیر روسیه در بیروت از طرح های رسانه ای و دیپلماتیک غرب علیه نقش روسیه انتقاد کرده و گفت: غربی ها تلاش می کنند نقش روسیه در لبنان را با هدف مسدود کردن راه توسعه روابط دو کشور تضعیف کنند.

این مسؤول روس درباره مساله بسته حمایتی روسیه برای ارتش لبنان اظهار کرد: پیشنهاداتی در مورد اعطای هدیه به نیروهای امنیت ملی لبنان به جای ارتش این کشور دریافت می کنیم، لبنان باید کارهای اداری و سازمانی لازم را انجام دهد تا این پیشنهاد در ادارات رسمی روسیه و نیز دو کشور مسیر خود را طی کند.

زاسپکین در ادامه گفت وگوی خود با روزنامه الاخبار گفت: سال ۲۰۱۸ مملو از حوادثی بود که درستی موضعگیری روسیه در مورد حفظ اصول قوانین بین المللی، رعایت حاکمیت کشورها، لزوم مبارزه با تروریسم و عدم ایجاد کانون های تنش در جهان را ثابت کردند.

سفیر روسیه در بیروت در ادامه برداشت غربی ها از سخنرانی مشهور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در مونیخ که آن را به منزله اعلام رسمی جنگ و تقابل با آمریکا دانستند، تکذیب کرد.

او به موضعگیری های اخذ شده از این سخنان پوتین از جمله تاکید بر مقابله روسیه با نظام تک قطبی در مقابل توسعه نفوذ آمریکا اشاره کرده و گفت: روسیه آغازگر این مقابله نبوده است بلکه دشمنانش این مقابله را آغاز کردند.

زاسپکین افزود: اقدامات اخیر روسیه در گرجستان و اوکراین و یا در سوریه تنها واکنشی به قلدری های آمریکاست.

این سفیر روس فاش کرد، نگرانی هایی در مراکز تصمیم گیری بزرگ جهان به وجود آمده زیرا عملکرد آمریکا و هم پیمانان غربی آن در حالی که برخی از آنها بر خلاف منافع شان مجبور به همراهی با آمریکا هستند، جهان را به شکلی غیرمسؤولانه به سوی جنگ سوق می دهد، تا جایی که صحبت از جنگ هسته ای آتی احتمال دارد که با یک اشتباه به واقعیت تبدیل شود و این مساله کل بشریت را تهدید می کند.

وی درباره تحولات سوریه نیز گفت: اتفاقات سال گذشته سوریه فایده رویکرد و نقش روسیه در حمایت از سوریه را از سه جهت ثابت کرد، اول از منظر لزوم مبارزه با تروریسم که از سوریه جهان را تهدید می کند و دوم از جهت حمایت از دولت سوریه و بهبود وضعیت آن و روابطش با کشورهای عربی و نیز از منظر حمایت از حاکمیت و وحدت سوریه که اکنون نیز با وجود تلاش های مکرر آمریکا برای ایجاد کانتون هایی در این کشور در حال انجام است.

او تصمیم آمریکا برای خارج کردن نیروهای خود از شمال سوریه را تحول مهمی برای بازگشت وحدت به سوریه دانست و تاکید کرد: مذاکراتی که در حال حاضر درباره شمال سوریه در دست انجام هستند، قطعا به کنترل دوباره سوریه بر مناطق اشغال شده توسط نیروهای آمریکایی منجر خواهد شد.

زاسپکین افزود: نقش ترکیه در سوریه محدود است و در نهایت نیز نیروهای ترکیه ای از سوریه عقب نشینی خواهند کرد و تمامی مناطق سوریه به حاکمیت این کشور بازخواهد گشت.

این مسؤول روس درباره فشارهای آمریکا برای جلوگیری از آغاز دوباره روابط کشورهای عربی با سوریه نیز تاکید کرد: آمریکایی ها و برخی اعراب درخواست مشخصی دارند و آن تلاش برای برهم زدن ائتلاف سوریه و ایران است و از نظر من این مساله غیرمنطقی است.

او در ادامه از کشورهای عربی دعوت کرد روابط خود با دمشق را بدون پیش شرط از سر گرفته و از تنش ها در منطقه بکاهند و در بازسازی ها در سوریه نیز بدون قید و شرطی مشارکت کنند زیرا کشورهای هم پیمان سوریه همانند روسیه، چین، هند و ایران این تلاش را با جمع حاضران آغاز خواهند کرد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

جنگ هسته ای

،

آمریکا

،

روسیه

ثبت نظرات
captcha