پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۱۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سخنگوی وزارت کشور: لایحه تقسیمات کشوری تقدیم دولت شد

سخنگوی وزارت کشور از تقدیم لایحه تقسیمات کشوری به دولت خبر داد و گفت: 20 پیشنهاد برای تاسیس شهر، بخش و شهرستان جدید به هیات دولت ارائه شده است.

سخنگوی وزارت کشور: لایحه تقسیمات کشوری تقدیم دولت شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سخنگوی وزارت کشور از تقدیم لایحه تقسیمات کشوری به دولت خبر داد و گفت: 20 پیشنهاد برای تاسیس شهر، بخش و شهرستان جدید به هیات دولت ارائه شده است.

«سید سلمان سامانی» با اعلام این خبر افزود: لایحه تقسیمات کشوری پس از هم اندیشی با اساتید دانشگاه، مدیران اجرایی استانی و ستادی ، دستگاه های ذیربط و نظارت مردمی تهیه و به هیات دولت ارائه شده است و در نوبت بررسی در کمیسیون سیاسی و دفاعی قرار دارد.

قائم مقام وزیر در امور مجلس و هماهنگی استان ها با بیان اینکه بر اساس ماده 13 قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری ، تغییرات تقسیماتی توسط وزارت کشور پیشنهاد و با رای و نظر هیات دولت به تصویب نهایی می رسد، اظهارداشت: در راستای همین اختیار و وظیفه قانونی در طول دو سال اخیر پس از بازدید از مناطق هدف، اکثر مناطقی که به لحاظ قانونی ازشرایط لازم برخوردار بودند به هیات دولت پیشنهاد شده اند.

سامانی اظهار داشت: بیش از 200 پیشنهاد مربوط به تقسیمات کشوری در قالب نزدیک به 85 طرح به هیات دولت ارائه شده است.

ارائه 20 پیشنهاد به دولت برای تاسیس شهر، بخش و شهرستان جدید
سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: در ماه اخیر نیز بیش از 20 پیشنهاد مربوط به ایجاد شهر، بخش و شهرستان و تغییر نام با پیشنهاد وزارت کشور به تایید کمیسیون سیاسی- دفاعی دولت رسیده و به منظور تصویب نهایی به هیات دولت تقدیم شده است.

سامانی با بیان اینکه در سال های 96 و 97 بیش از 49 روستای مرکز بخش به شهر تبدیل و ابلاغ شده است ، گفت: در صورت تامین شرایط کمی و کیفی مندرج در قانون در سال جاری به کلیه تقاضاها پاسخ مناسب داده خواهد شد.

منبع انتخاب
کلید واژه :

تقسیمات کشوری

،

استان

،

شهر

ثبت نظرات
captcha