پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۰۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس پژوهشگاه رویان:

۱۰ درصد زوج های ایرانی مشکل ناباروری دارند/ آغاز تحقیقات کارآزمایی بالینی در کشور

رئیس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی گفت: متاسفانه امروزه حدود ۱۰ درصد زوج های ایرانی از مشکل ناباروری در یکی از طرفین رنج می برند.

۱۰ درصد زوج های ایرانی مشکل ناباروری دارند/ آغاز تحقیقات کارآزمایی بالینی در کشور

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، عبدالحسین شاهوردی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۷۰ مرکز درمان ناباروری در کشور توسط مجموعه جهاددانشگاهی، وزارت بهداشت و درمان و بخش خصوصی فعال است و در زمینه درمان ناباروری به مردم خدمات تخصصی و فوق تخصصی ارائه می دهند.

وی خاطرنشان کرد: با پیشرفت هایی که در علوم مربوط به نازایی و ناباروری توسط محققان، پژوهشگران و پزشکان داخلی به وجود آمده، امروزه مشکل۷۰ تا ۸۰ درصد از زوج های نابارور قابل حل است.

رئیس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی کشور با بیان اینکه خوشبختانه کشور ما جایگاه و موقعیت بسیار بالایی در حوزه درمان ناباروری پیدا کرده، تصریح کرد: بیش از ۷۰ تا ۸۰ درصد از این گروه نابارور، با تکنیک های مختلف و درمان هایی که با صلاح دید پزشکان مربوط صورت می گیرد، توانسته اند پاسخ مثبت گرفته و مشکل ناباروری خود را حل کنند.

شاهوردی اظهار کرد: ناباروری یکی از موضوعات روز و مورد نیاز کشور است، خوشبختانه کشور ما به موقع به این مبحث ورود کرد و در حال حاضر هم به جایگاه خوبی دست یافته ایم. چراکه بیماران در سال ۱۳۶۰ مجبور بودند برای مداوا به خارج از کشور سفر کنند و در ایران فقط برخی خدمات تخصصی ارائه می شد و جنبه تحقیقاتی نداشت.

وی اضافه کرد: امروزه پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی در زمینه ناباروری و سلول درمانی به توفیقات خوبی دست پیدا کرده و در این زمینه موفقیت های خوبی حاصل شده است.

رئیس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی کشور با اشاره به آخرین فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی در رویان، تصریح کرد: در زمینه سلول درمانی، کارهای تحقیقاتی در زمینه کارآزمایی بالینی شروع شده است که امیدواریم این تحقیقات به بار بنشیند.


انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

زوج های ایرانی

،

ناباروری

،

پژوهشگاه رویان

ثبت نظرات
captcha