پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۰۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

گوشت چند دست می چرخد، گران می شود! /آخرین قیمت مصوب گوشت گرم

یکی از دلایل گرانی گوشت قرمز این است که گوشت وارداتی دست به دست می شود و با دلالی گران تر از آن چیزی که باید به دست مردم می رسد که امیدواریم نظارت ها ادامه داشته باشد.

گوشت چند دست می چرخد، گران می شود! /آخرین قیمت مصوب گوشت گرم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در ماه گذشته قیمت گوشت قرمز روندی افزایشی داشت و به کیلویی ۸۵ هزار تومان هم در بازار رسید و براساس آخرین آمار منتشر شده از بانک مرکزی در هفته منتهی به سی ام آذرماه امسال، متوسط قیمت خرده فروشی هر کیلوگرم گوشت قرمز ۸.۵ درصد نسبت به هفته مشابه ماه قبل و ۵۱.۹ درصد نسبت به هفته مشابه سال قبل افزایش داشته است به گونه ای که هر کیلوگرم گوشت گوسفند با استخوان به صورت میانگین ۶۸ هزار و ۷۶۴ تومان در سطح شهر تهران و هر کیلوگرم گوشت گاو و گوساله بی استخوان ۶۸ هزار و ۹۶۰ تومان فروخته شده است و به ترتیب ۴۷.۸ درصد و ۶۶.۵ درصد نسبت به هفته مشابه سال قبل گران تر معامله می شود.

در این رابطه علی اکبر مهرفرد - معاون توسعه بازرگانی و صنایع وزیر جهاد کشاورزی - به ایسنا گفت: هم اکنون مشکل خاصی در تامین گوشت قرمز وجود ندارد و واردات آن نسبت به گذشته بیشتر شده و تولید آن هم تغییری نسبت به گذشته نداشته است اما مسئله دلالی یکی از عوامل گرانی گوشت قرمز در بازار است.

وی افزود: هم اکنون واردات گوشت برزیلی و گوشت گوسفندی بیشتر از گذشته شده است اما مشکلاتی در توزیع آن وجود دارد و آنقدر دست به دست می شود که با نرخی که باید به دست مصرف کنندگان نمی رسد.

مهرفرد ادامه داد: همین دست به دست شدن ها و دلالی ها عامل گرانی گوشت قرمز شده و دست هایی وجود دارد که در این میان در حال سودجویی به نفع خودشان و به زیان مردم هستند.

معاون توسعه بازرگانی و صنایع وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: نظارت ها از سوی دفتر نظارت وزارت جهاد کشاورزی و دستگاه های نظارتی متولی ادامه دارد و بیشتر شده است که امیدواریم با همه سودجویان در این بازار برخورد کنند تا بتوانیم بازار گوشت قرمز را تنظیم کنیم.

به گزارش ایسنا، براساس آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفند منجمد قطعه بندی شده وارداتی که از مبدأ مغولستان، ارمنستان و قزاقستان به کشور وارد می شود بین ۲۶ هزار و ۷۰۰ تومان برای یک کیلوگرم قلوه گاه و ۴۰ هزار تومان برای یک کیلوگرم ران است و با این نرخ ها باید به دست مصرف کنندگان برسد.

همچنین بر اساس جدیدترین مصوبه این ستاد مورخ ۱۳ آذر ماه سال جاری درباره قیمت اجزا و قطعات گوشت گوسفندی تازه وارداتی از استرالیا و گوشت وارداتی از آسیای میانه دو جدول منتشر شده است که هر کیلوگرم گوشت گوسفندی تازه استرالیایی باید بین ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۵۲ هزار و ۵۰۰ تومان بسته به نوع گوشت و اجزای آن برای مصرف کنندگان قیمت داشته باشد و قیمت هر کیلوگرم گوشت وارداتی از مبدأ آسیای میانه بین ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان تا حداکثر ۶۷ هزار و ۵۰۰ تومان برای یک کیلوگرم فیله ممتاز تعیین شده است.

از سوی دیگر نیز قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله منجمد وارداتی برزیلی بین ۲۸ هزار تومان تا ۲۹ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است و این قیمت ها بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار باید رعایت شود که جدول آن به شرح ذیل می آید:

قیمت مصوب گوشت منجمد گوساله

قیمت مصوب گوشت منجمد گوساله

منبع ایسنا
کلید واژه :

گوشت قرمز

،

گوشت گوسفند

،

قیمت گوشت برزیلی

ثبت نظرات
captcha