پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۲۰۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

/مهم ترین چالش سیاست خارجی ایران درسال ۲۰۱۹/

زیبا کلام :تلاش برای حفظ رابطه حداقلی با اروپا، از چالش های جدی وزارت خارجه در سال ۲۰۱۹ است

صادق زیبا کلام گفت: یکی از چالش های جدی وزارت خارجه در سال ۲۰۱۹ تلاش برای حفظ رابطه حداقلی با اروپا در برابر فشارهای تندروهای داخلی است.

زیبا کلام :تلاش برای حفظ رابطه حداقلی با اروپا، از چالش های جدی وزارت خارجه در سال ۲۰۱۹ است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، این استاد دانشگاه با بیان این که «بخش عمده ای از چالش های ایران در عرصه سیاست خارجی ناشی از برخی از سیاست های تندروانه ای است که بعضا از اول انقلاب اتخاذ شده است و این شعارهای رادیکال باعث ایجاد دردسرهایی برای کشور شده، چنان که ما نتوانسته ایم هم پیمانان متحدی در منطقه داشته باشیم»، گفت: چالش های ناشی از اینگونه سیاست ها در سال ۲۰۱۹ همچنان گریبان گیر وزارت خارجه خواهد بود.

 وی در این ارتباط افزود: در همین چارچوب می توان تلاش دستگاه دیپلماسی برای حفظ رابطه حداقلی با اروپا را نیز به عنوان یکی از چالش های پیش روی این دستگاه در سال ۲۰۱۹ عنوان کرد؛ چرا که برخی از تندروها در داخل کشور علاقه ای ندارند که چنین ارتباطی تداوم پیدا کند و دنبال این هستند که این رابطه حداقلی را نیز قطع کنند.

زیباکلام همچنین به چالش پیش روی وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی کشور در ارتباط با تصویب لوایح مربوط به FATF اشاره کرد و گفت: تصویب چنین لوایحی در حفظ رابطه حداقلی ما با اروپا موثر خواهد بود گرچه عناصری در داخل کشور با تصویب این لوایح مخالف هستند و با فضاسازی روانی می خواهند مانع تصویب آن شوند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

سیاست خارجی ایران

،

سیاست خارجی

،

FATF

ثبت نظرات
captcha