پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۹۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بهزیستی:

۹۰ درصد کودکان متکدی در تهران خانواده دارند؛ تعداد آنها افزایش یافته/ وظیفه ای برای جمع آوری نداریم

معاون امور اجتماعی بهزیستی تهران از افزایش تعداد متکدیان تهرانی در پی شرایط اقتصادی در کشور خبر داد و گفت: ۹۰ درصد از کودکانی که در سطح خیابان تهران تکدیگری می کنند خانواده دارند و این افراد به دلیل شرایط بد اقتصادی تعدادشان بیش از گذشته شده است.

۹۰ درصد کودکان متکدی در تهران خانواده دارند؛ تعداد آنها افزایش یافته/ وظیفه ای برای جمع آوری نداریم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، معاون امور اجتماعی بهزیستی تهران از افزایش تعداد متکدیان تهرانی در پی شرایط اقتصادی در کشور خبر داد و گفت: ۹۰ درصد از کودکانی که در سطح خیابان تهران تکدیگری می کنند خانواده دارند و این افراد به دلیل شرایط بد اقتصادی تعدادشان بیش از گذشته شده است.

مهشید موقر در گفت وگو با تسنیم با اشاره به اجرای طرح جمعآوری کودکان خیابانی و متکدیان اظهار کرد: بر اساس آییننامه تهیه شده، سازمان بهزیستی هیچ مسئولیت در حوزه جمعآوری متکدیان ندارد و این سازمان در جمعآوری این افراد اقدام به غربالگری و در واقع ساماندهی کیس های مربوط به خود را انجام می دهد.

وی تصریح کرد: در این حوزه در هفته گذشته بالغ بر 40 نفر در سطح شهر تهران جمعآوری شدند که به مرکز لویزان انتقال داده شدند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران همچنین درباره کودکان خیابانی توضیح داد: در این زمینه نیز بهزیستی بر اساس پروتکل و آیین نامه های ابلاغ شده عمل می کند ضمن اینکه بالغ 70 درصد از این افراد از اتباع بیگانه هستند که طبق مذاکراتی که از قبل توسط ریاست وقت سازمان بهزیستی کشور(محسنی بندپی) با وزارت امور خارجه شده بود قرار شد این افراد به کشورشان بازگردانده شوند.

موقر با اشاره به اینکه شهرداری تهران نیز همانند سایر بخش های وظایفی را در حوزه متکدیان و کودکان کار و خیابانی به عهده دارد،گفت: سازمان بهزیستی در مرکز فوریت های اجتماعی شهرداری تهران کارشناسان خود را مستقر کرده است ولی اینکه کارشناسان در داخل خیابان ها اقدام به جمع آوری متکدیان کنند از وظایف بهزیستی نیست.

بیشتر بخوانید
وعده یک ساله شهردار تهران برای جمع آوری متکدیان

اجرای طرح جمع آوری متکدیان توسط بهزیستی و شهرداری تهران


وی بیان کرد: 90 درصد از کودکانی که در سطح خیابان تهران تکدی گری می کنند خانواده دارند و این افراد به دلیل شرایط بد اقتصادی تعدادشان بیش از گذشته شده است.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان همچنین به برنامه ای این حوزه برای زنان سرپرست خانوار اشاره کرد: ارائه کلاس های آموزشی و حرفه آموزی و پرداخت وام به این افراد در حوزه اشتغال بخشی از برنامه های است که در سال جاری انجام شده است و در ادامه نیز تا پایان سال ادامه پیدا می کند.

منبع انتخاب
کلید واژه :

کودکان متکدی

،

بهزیستی تهران

،

متکدیان تهرانی

ثبت نظرات
captcha