پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۹۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تاثیر رژیم غذایی کتوژنیک در کاهش تشنج های صرع

نتایج یک بررسی نشان می دهد: رژیم غذایی کتوژنیک به کاهش حمله صرع در بیماران کمک می کند.

تاثیر رژیم غذایی کتوژنیک در کاهش تشنج های صرع

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دراین بررسی آمده است که افزایش کتون های خون از طریق رژیم غذایی کتوژنیک می تواند حملات صرع را بدون محدودیت غذایی کاهش دهد.

محققان آمریکایی در مطالعه روی تعدادی موش آزمایشگاهی دریافتند: رژیم غذایی کتوژنیک که سرشار از چربی، پروتئین و کربوهیدرات کم است، علاوه بر آنکه به کاهش وزن و بهبود وضعیت عمومی بدن کمک می کند، می تواند از تشنج های ناشی از بیماری صرع جلوگیری کند.  

این رژیم غذایی که حاوی میزان پایینی از کربوهیدرات است بدن را وادار می سازد برای تامین انرژی به جای قند از چربی و کتون ها استفاده کند. به گفته محققان ترکیب کردن برخی از فاکتورهای رژیم غذایی کتوژنیک با رژیم های غذایی سرشار از کربوهیدرات می تواند به طور چشمگیری حملات ناشی از قرار گرفتن در معرض سطح بالایی از اکسیژن را به تاخیر اندازد.

دراین مطالعه محققان آمریکایی تعدادی موش را داخل محفظه ای قرار دادند تا تاثیر فاکتورهای رژیم غذایی کتوژنیک را بر موش هایی که از خوراکی های استاندارد و حاوی 70 درصد کربوهیدرات مصرف کرده بودند، مورد بررسی قرار دهند. همچنین، موش ها یک ساعت پیش از قرار گرفتن در معرض اکسیژن خالص مکمل های مختلف کتوژنیک را دریافت کردند. این شرایط تا زمانیکه علائم جسمی تشنج ظاهر شد، ادامه پیدا کرد.

به نقل از ان دی تی وی، محققان مشاهده کردند که مکمل های کتون شروع علائم تشنج را به تاخیر انداخته و شدت آن را نیز به طور چشمگیری کاهش داده اند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

رژیم غذایی کتوژنیک

،

حمله صرع

،

تشنج

ثبت نظرات
captcha