پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۸۹۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

با تصویب مجلس؛

حق بیمه قراردادها و پیمان های غیرعمرانی بر مبنای حقوق ماهیانه کارکنان محاسبه می شود

نمایندگان مجلس در مصوبه ای سازمان تأمین اجتماعی را موظف کردند حق بیمه قراردادها و پیمان های غیرعمرانی را برمبنای صورت مزد یا حقوق ماهیانه کارکنان محاسبه کند.

حق بیمه قراردادها و پیمان های غیرعمرانی بر مبنای حقوق ماهیانه کارکنان محاسبه می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) و در جریان بررسی طرح اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات ماده ۱۲ این طرح را به تصویب رساندند که بر اساس آن، سازمان تامین اجتماعی موظف است حق بیمه قراردادها و پیمان های غیرعمرانی (غیر تملک دارایی سرمایه ای) پیمانکاران و یا پیمانکاران طراحی و ساخت دارای کارگاه های صنعتی، خدماتی، تولیدی و یا فنی و مهندسی ثابت را که موضوع پیمان (با مصالح یا بدون مصالح) در کارگاه های ثابت پیمانکار و توسط کارکنان شاغل در آن کارگاه ها انجام می شود را برمبنای صورت مزد یا حقوق ماهیانه کارکنان یا بازرسی انجام شده محاسبه و وصول نموده و مفاصاحساب قرارداد یا پیمان را صادر کند.

بر این اساس در مواردی که در این گونه قراردادها و پیمان ها عملیات اجرایی شامل ساخت توأم با یکپارچه سازی، سرهم بندی(مونتاژ)، نصب، نظارت، بازرسی، تست و راه اندازی، آموزش، سرویس و نگهداری و خدمات پس از فروش توسط کارکنان شاغل همان کارگاه انجام گردد، به طریق فوق اقدام و مفاصاحساب قرارداد (پیمان) را صادر نماید. محاسبه و مطالبه حق بیمه بر اساس روش «نسبت مزد به کل کار انجام یافته» در این قراردادها و پیمان ها ممنوع است.

طبق تبصره این ماده در صورتی که پیمانکاران و یا پیمانکاران طراحی و ساخت برای اجرای قراردادها و یا پیمان های صدر این ماده از کارگاه های غیر ثابت استفاده نمایند، منحصراً این بخش از پیمان و یا قرارداد مشمول روش « نسبت مزد به کل کار انجام یافته» خواهد بود.

در ادامه با رای مجلس بند ب ماده ۱۳ این طرح در مورد معافیت مالیاتی قرارداد منعقده با دانشگاه ها یا مراکز علمی و پژوهشی دارای مجوز از متن طرح حذف شد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

حقوق ماهیانه کارکنان

،

حقوق

،

تامین اجتماعی

ثبت نظرات
captcha