پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۸۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رهبر کره شمالی به دیدار رئیس جهمور چین رفت / کیم جونگ اون اعلام کرد که متعهد است کشورش را غیرهسته ای کند اما اگر تحریم های آمریکا برداشته نشود مسیرش را تغییر خواهد داد

رهبر کره شمالی در دیدار با رئیس جمهور چین در خصوص دیدار دومش با رئیس جمهور آمریکا گفت و گو کرد.

رهبر کره شمالی به دیدار رئیس جهمور چین رفت / کیم جونگ اون اعلام کرد که متعهد است کشورش را غیرهسته ای کند اما اگر تحریم های آمریکا برداشته نشود مسیرش را تغییر خواهد داد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رهبر کره شمالی در دیدار با رئیس جمهور چین در خصوص دیدار دومش با رئیس جمهور آمریکا گفت‌و‌گو کرد.

«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی برای دیداری اعلام نشده، به دعوت «شی جین پینگ» رئیس‌جمهور چین، وارد «پکن» شد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «بی.بی.سی»، کیم تا تاریخ 10 ژانویه به همراه همسرش «ری سول جو» در چین خواهند ماند. این دیدار پس از انتشار گزارش‌هایی درباره مذاکراتی با موضوع نشست دوم کیم و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، انجام شد. این دو، برای اولین بار در ژوئن سال گذشته با یکدیگر دیدار کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری «یون‌هاپ» کره‌جنوبی به نقل از منبعی ناشناس، کیم روز سه‌شنبه به مدت حدود یک ساعت با «شی» دیدار کرد و گفت‌و‌گوهایی در خصوص نشست احتمالی آمریکا و کره‌شمالی صورت گرفت.

رسانه‌های هر دو کشور این ملاقات را تایید کرده‌اند و از ورود قطار معروف زرد و سبز آقای کیم به ایستگاهی در پکن در روز سه‌شنبه خبر داده‌اند. کیم در اولین سفر خود به چین نیز از این قطار استفاده کرده بود. پدر وی نیز برای سفر به روسیه و چین از همین قطار استفاده می‌کرد.

چین یکی از متحدان دیپلماتیک مهم کره‌شمالی و یکی از منابع اصلی تجاری این کشور است.

بی.بی.سی به نقل از مصاحبه «هری جی. کازیانیس» مدیر مطالعات دفاعی مرکز منافع ملی با رویترز نوشته است: «کیم مشتاق است به دولت ترامپ یادآوری کند گزینه‌های دیپلماتیک و اقتصادی خود را در کنار پیشنهادهای "واشنگتن" و "سئول" دارد».

پیش‌تر در همین هفته، ترامپ گفته بود مکان ملاقات بعدی با کره‌شمالی در آینده نه‌چندان‌دور اعلام خواهد شد. کیم چند روز پیش در سخنرانی سالانه خود به‌مناسب آغاز سال نو اعلام کرد که او متعهد است کشورش را غیرهسته‌ای کند اما اگر تحریم‌های آمریکا برداشته نشود مسیرش را تغییر خواهد داد.

روند پیشرفت دیپلماتیک کیم و ترامپ از نشست سنگاپور کلید خورد. هردو طرف پیمانی را در خصوص غیرهسته‌ای شدن شبه‌جزیره‌ کره امضا کردند اما التزامات آن هیچ‌گاه روشن نشد.

منبع انتخاب
کلید واژه :

کره شمالی

،

کره جنوبی

،

این

،

اون

،

چین

ثبت نظرات
captcha