پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۸۷۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تغییر نمایشنامه هملت به یک کمدی فانتزی ایرانی

حسین ریاحی کارگردان نمایش جدید «پیچ در پیچ» گفت: تلاش کردیم از کمدی های آزاد با بداهه های سخیف فاصله بگیریم و به نوعی یک کمدی فانتزی جدید را برای مردم خلق کنیم.

تغییر نمایشنامه هملت به یک کمدی فانتزی ایرانی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حسین ریاحی کارگردان نمایش طنز جدید «پیچ در پیچ» که از امشب (چهارشنبه ۱۹ دی) قرار است اجرایش را در مجتمع فرهنگی ـ هنری عرفان آغاز کند، گفت: این نمایش نوشته امیر اسماعیلی است اما به نوعی یک هملت ایرانیزه محسوب می شود.

وی درباره محتوا اثر توضیح داد: در دوران جاداریه، در ایران پادشاهی حکومت می کند که مملکت را به سمت زوال برده است. کاراکترها همان کاراکترهای هملت هستند، فقط اسامی شان تغییر کرده است.

ریاحی با بیان اینکه این نمایش به نوعی شبیه کارهای مهران مدیری از جمله قهوه تلخ محسوب می شود، گفت: ما تا به حال این دست کمدی ـ که تخیلی و فانتزی باشد ـ کمتر داشتیم.

وی درباره بازیگران نمایش گفت: این کار ۷ کاراکتر شامل استاد محمد ریاحی، مسعود بهارلو، مهدی رضایی، آرش شهبازی، کیا حسین زاده، عسل تکلو، فرزاد مظاهری و علیرضا زرینی دارد.

این کارگردان تئاتر، تمرینات نمایش را نزدیک به دو ماه دانست و گفت: امشب اجرای افتتاحیه داریم. سالن مجتمع فرهنگی ـ هنری عرفان مکان استاندارد و مناسبی برای آمفی تئاتر دارد و به دلیل عمق زیاد سالنش برای دکور ما مناسب بود. ظرفیت این سالن ۴۰۰ نفر است که امیدواریم تماشاگران نمایش های قبلی ما و تماشاگران جدید از این کار استقبال کنند.

 

 

وی در پاسخ به این سؤال که کمدی این نمایش در چه سطحی از کمدی های تئاتری قرار می گیرد، گفت: این مسلم است که ما از کمدی های آزاد فاصله گرفتیم، سال گذشته هم نمایش «مراقب پشت سرت باش» را به صحنه بردیم و تکیه مان بر متن و کارگردانی بود. در این کار هم از بداهه گویی صرف و ارتباط با تماشاچی پرهیز کردیم و به نوعی یک کمدی فانتزی جدید را برای مردم خلق کردیم.

ریاحی با بیان اینکه نمایش دارای موسیقی ایرانی است، گفت: تلاش کردیم از موسیقی های غربی و ایرانی های غیرمجاز فاصله بگیریم.

کارگردان «پیچ در پیچ» گفت: زمان نمایش ۱۲۰ دقیقه و قیمت بلیت هم ۴۰ هزار تومان است.

وی با اشاره به اینکه روزهای خوبی را برای تئاتر ایران پیش بینی نمی کند، گفت: الان میزان تئاترهای لاکچری با قیمت های بالا زیاد شده و هیچ صنف یا نهادی هم نیست که به این وضعیت بلیت های تئاتر رسیدگی بکند. همین ها باعث می شود فشار روی هنرمندان زیاد شود و متأسفانه مرجعی چون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم تحت این فشارها از تئاتر حمایت نمی کند.

 انتهای پیام

منبع فارس

منبع فارس
کلید واژه :

حسین ریاحی

،

پیچ در پیچ

،

کمدی های آزاد

ثبت نظرات
captcha