پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۸۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ماجراهای ادامه دار یک تکل

آیا زوج دفاعی ایران در جام تغییر کرد؟

در تیم کی روش یک اشتباه بد می تواند عواقب بدتری در پی داشته باشد؛ این را شاید الان سیدمجید حسینی که در نیمه اول بازی با یمن چند اشتباه بد داشت و بین دو نیمه تعویض شد بهتر حس می کند.

آیا زوج دفاعی ایران در جام تغییر کرد؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، قبل از شروع جام ملت های آسیا از هر کسی که اتفاقات فوتبال ایران و به خصوص تیم ملی را دنبال می کند که درباره زوج دفاع وسط های تیم ملی می پرسیدید، از بازی کردن سیدمجید حسینی در کنار مرتضی پورعلی گنجی حرف می زدند. بازی های خوب حسینی در جام جهانی و عملکرد بی نقص پورعلی گنجی در سال های گذشته باعث شده بود تا تصور همگان بر این باشد که این دو مدافع بلند قامت بهترین گزینه ها برای بازی کردن در قلب دفاع تیم ملی هستند.


همین اتفاق هم رخ داد و در بازی با یمن شاهد حضور حسینی و پورعلی گنجی در ترکیب بودیم. این دو مدافع که در جام جهانی و بازی های تدارکاتی نیز کنار هم بازی کرده بودند، شناخت خوبی از یکدیگر داشتند و پیش بینی می شد که بتوانند بازهم زوج خوبی را تشکیل بدهند.

 


در همان نیمه اول اما چند اشتباه از مجید حسینی ظاهرا خیلی چیزها را خراب کرده؛ در دقایق ابتدایی بازی با یمن مدافع ترابزون اسپور ترکیه با یک اشتباه ضد حمله خطرناکی را به حریف هدیه کرد و نزدیک بود گل اول را آنها وارد دروازه بیرانوند کنند که با بی دقتی مهاجم این فرصت ایده آل از دست رفت. در ادامه بازی هم حسینی خیلی عجولانه و پراسترس فوتبال بازی کرد و دو در صحنه تکل بدی روی پای بازیکنان یمن رفت که داور با ملایمت از کنار آنها رد شد اما از چشم کی روش دور نماند.

 


در چنین شرایطی سرمربی تیم ملی در همان جریان بازی فریاد های بلندی را بر سر حسینی زد و مشخص بود که از عملکردش ناراضی است. کی روش بدون توجه به اینکه تیمش در دقایق ابتدایی با 3 گل پیش افتاده، همچون گذشته از اشتباهات بازیکنش نگذشت و در کمال ناباوری بین دو نیمه حسینی را تعویض کرد و پژمان منتظری باتجربه را به زمین فرستاد.

 


حالا اما مساله اصلی تغییری است که در خط دفاع ایجاد شده. کی روش آخرین بار که اینقدر از یک بازیکن ناراحت شد در دیدار با سوریه در مقدماتی جام جهانی بود که از عملکرد انصاری عصبانی بود و از آن زمان خیلی کم دعوتش کرد و آرام آرام از فهرست بازیکنانش خط خورد. حالا اما درباره مجید حسینی بعید است اینقدر سختگیرانه رفتار کند اما احتمال اینکه در بازی با ویتنام هم از حسینی بازی نگیرد، کم نیست.


در این خصوص یک احتمال دیگر هم مطرح شده؛ اینکه سرمربی تیم ملی هدفش از تعویض حسینی بازی دادن به منتظری و در شرایط مسابقه قرار گرفتن این مدافع باتجربه برای بازی های حساس آینده بوده است. اگرچه این موضوع کمی بعید به نظر می رسد اما هرچه هست احتمال اینکه تغییراتی در ترکیب خط دفاعی تیم ملی در بازی های آینده ایجاد شود زیاد است.


از سوی دیگر احتمالا در تمرینات تیم ملی طی روزهای آینده تصمیم کی روش درباره زوج دفاع وسط مشخص خواهد شد. اینکه آیا در بازی با ویتنام هم حسینی به صورت فیکس به میدان می رود یا اینکه جایش را به صورت ثابت به پژمان منتظری می دهد. اتفاقی که اگرچه تجربه خط دفاعی را بالا می برد اما می تواند نیروی جوانی حسینی را بگیرد. آیا کی روش از اشتباهات مدافع ترابزون اسپور گذر می کند؟

منبع ورزش سه
کلید واژه :

زوج دفاعی ایران

،

تیم ملی ایران

ثبت نظرات
captcha