پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۸۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کی روش- بنتو؛ جنگ پرتغالی ها در خاورمیانه!

کارلوس کی روش و پائولو بنتو، دو سرمربی پرتغالی به دنبال فتح جام ملت های آسیا هستند.

کی روش- بنتو؛ جنگ پرتغالی ها در خاورمیانه!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، کارلوس کی روش و پائولو بنتو، دو سرمربی پرتغالی حاضر در جام ملت های آسیا هستند که به ترتیب روی نیمکت تیم های ملی ایران و کره جنوبی قرار داشته و به دنبال فتح این دوره از رقابت ها هستند.

کره جنوبی به دلیل شکست برابر استرالیا در فینال مسابقات دور قبلی در سال 2015 نتوانست به قهرمانی دست یابد، این بار به دنبال فتح آسیاست اما این تیم در گذشته دو بار و در سالهای 1957 و 1960 موفق به کسب شده است. اما کره جنوبی چهار بار و در ادوار 1972، 1980، 1988 و 2015 در فینال مغلوب شده و چهار بار و در سالهای 1964، 2000، 2007 و 2011، جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.

 

 

پائولو بنتو 49 ساله، چند سال قبل سرمربی تیم ملی پرتغال بود و گرچه در یورو 2012 به یک چهارم رسید، اما آنها در جام جهانی 2014 از گروه خود حذف شدند و بنتو پیش از انتصاب به عنوان سرمربی تیم ملی کره جنوبی در آگوست سال 2018، سابقه هدایت تیم هایی چون کروزیرو از برزیل، المپیاکوس یونان و چونگ کینگ لیفان چین را در کارنامه خود می بیند.

 

در گروه C جام ملت های آسیا، تیم تحت هدایت این سرمربی پرتغالی با چین مارچلو لپپی سرمربی تیم ملی ایتالیا در سال 2006، قرقیزستان و فیلیپن تحت هدایت سوون گوران اریکسون سوئدی روبرو خواهد شد. سون هونگ مین ستاره مشهور تاتنهام در کنار کی سونگ یونگ  از نیوکاسل و جی دونگ عضو آگسبورگ، امیدهای بنتو برای درخشش در این رقابت ها هستند.

 

اما در سوی مقابل کارلوس کی روش با پروسه ای بلند مدت، از سال 2011 هدایت ایران را بر عهده داشته و اگرچه آنها در جام جهانی 2014 در گروه خود آخر شده و در جام ملت های 2015 نیز توفیقی نداشتند، اما در سال 2018 با تساوی برابر پرتغال از صعود به دور حذفی جام جهانی بازماندند.

 

 

پیش از هدایت تیم ملی ایران، پرتغال زیر نظر کی روش در جام جهانی 2010 در مرحله یک هشتم مغلوب اسپانیا شد و در نهایت نتایج ضعیف در مقدماتی یورو 2012 باعث شد کی روش جای خود را به پائولو بنتو بدهد.

 

امیر عابدزاده، دروازه بان ایرانی شاغل در لیگ پرتغال در لیست نهایی کی روش قرار دارد و بازیکنانی چون سردار آزمون عضو روبین کازان، علیرضا جهانبخش از برایتون و کریم انصاری فرد مهاجم ناتینگهام فارست، از دیگر سلاح های هجومی او محسوب می شوند.

 

 

بعد از کسب سه قهرمانی در سالهای 1968، 1972 و 1976، تیم ملی ایران به دنبال چهارمین جام و رسیدن به ژاپن است اما جالب اینجاست ایران تا به حال هرگز در فینال جام ملت های آسیا مغلوب نشده است و این دوره نیز یکی از شانس های قهرمانی به شمار می آیند.

تیم های ژاپن و استرالیا را می توان بخت های اصلی قهرمانی در جام ملت های آسیا دانست اما ایران و کره جنوبی نیز با دو سرمربی پرتغالی خود، شانس مناسبی برای بازگشت به قله فوتبال آسیا دارند.

منبع ورزش سه
کلید واژه :

کی روش

،

فوتبال

،

سرمربی پرتغالی

ثبت نظرات
captcha