پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۸۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

با اشاره به حذف نرده های بین مسئولان و مردم در نماز جمعه

شهریاری: در یک کشور توسعه یافته محافظین مثل ایران به دور مسئولین حلقه نمی زنند

یک عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: امروز تصویری که بعضی از مسئولان در خصوص وضعیت جامعه منعکس می کنند مبتنی بر واقعیات جامعه نیست و مردم فکر می کنند که مسئولان در جریان وقایع و حقایق ملموس جامعه نیستند که این امر فاصله بین مردم و مسئولان را بیشتر می کند.

شهریاری: در یک کشور توسعه یافته محافظین مثل ایران به دور مسئولین حلقه نمی زنند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سید کمال الدین شهریاری با اشاره به ضرورت رفع موانعی که بین مسئولان و مردم فاصله انداخته است، بیان کرد: زندگی مسئولان و رفتار و کنش آنها می تواند مردم را نسبت به مسئولان بی اعتماد کند. اگر مسئولان به جای خدمت به مردم در فکر پست و مقام و رانت بازی و حفظ منافع شخصی، حزبی، گروهی و یا خانوادگی باشند به طور طبیعی فاصله در بین مسئولان و مردم ایجاد می شود.

وی در ادامه اظهار کرد: زمانی در بین مسئولان و مردم فاصله ایجاد می شود که مردم احساس کنند که  مسئولان به مصالح شخصی، قومی و قبیله ای خود فکر می کنند و هدف آنها  از تصدی پست ها نه به عنوان جایگاهی برای خدمت به مردم بلکه جایگاهی برای خدمت به گروه خاصی یا خانواده آنهاست.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در ادامه بیان کرد: امروز می بینیم که رانت خواری، فساد اداری و مالی نگرانی هایی را در مردم ایجاد کرده و مقداری از اعتماد عمومی نسبت به مسئولان از دست رفته است. مردم احساس می کنند که مسئولان درد آنها را نمی فهمند.

شهریاری در ادامه تصریح کرد: مسئولان در گزارش ها و حرف های خود مشکلات مردم را منعکس نمی کنند. امروز تصویری که بعضی از مسئولان در خصوص وضعیت جامعه منعکس می کنند مبتنی بر واقعیات جامعه نیست و مردم فکر می کنند که مسئولان در جریان وقایع و حقایق ملموس جامعه نیستند و فقر، بیکاری، گرانی و فشار اقتصادی بر مردم را احساس نمی کنند. اینها باعث ایجاد فاصله در بین مسئولان و مردم می شود.

وی در ادامه با اشاره به برداشته شدن نرده های بین مسئولان و مردم  در نماز جمعه تهران اظهار کرد: برداشتن نرده ها در بین صفوف نمازگزاران اقدام درستی است. در کشورهای توسعه یافته که از لحاظ مسائل امنیتی دقت لازم را برای حفظ جان مسئولین دارند، سعی می کنند این حرکت نماد بیرونی نداشته باشد و در واقع حفظ امنیت به صورت نامحسوس انجام می شود.

شهریاری در پایان گفت: در یک کشور توسعه یافته زمانی که یک مسئول در بین مردم حاضر می شود در ظاهر محافظین به صورتی که در کشور ما به دور مسئولین حلقه می زنند، دیده نمی شوند و مردم به طور مستقیم با مسئولان در ارتباط هستند و تمام تمهیدات امنیتی و حفاظتی به طور نامحسوس انجام می شود. برداشتن این نرده ها نیز به معنای کنار رفتن تمهیدات امنیتی نیست بلکه تمهیدات امنیتی باید در جای خودش باقی باشد چراکه ما همواره مورد غضب دشمنان بودیم و هستیم اما باید به صورت نامحسوس باشد.

انتهای پیام

منبع ایسنا

منبع ایسنا
کلید واژه :

سید کمال الدین شهریاری

،

کشور توسعه یافته

،

حقایق ملموس جامعه

ثبت نظرات
captcha