پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۸۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سوکولف: خوشحالم با نابغه های شطرنج ایران کار می کنم/ از راه دور هم به آنها بازخورد می دهم

سرمربی تیم ملی شطرنج ایران گفت: حدودا دو سال است که با فدراسیون شطرنج ایران همکاری می کنم که در این مدت حدود 100 روز در ایران بودم و این مدت زیادی برای همکاری با بچه ها است.

سوکولف: خوشحالم با نابغه های شطرنج ایران کار می کنم/ از راه دور هم به آنها بازخورد می دهم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ایوان سوکولف مربی هلندی تیم ملی شطرنج ایران در مورد اینکه آیا حضور 10 روزه در کنار اردوی تیم ملی شطرنج برای ملی پوشان کافی است؟ گفت: تمریناتی که یکبار در سال باشد قطعا کافی نخواهد بود اما من هر بار که به ایران می آیم تمریناتی حدود دو هفته ای داریم. در همین مدت هم با بچه ها در مورد مسائل مختلف کار و تمرین می کنیم.

وی ادامه داد: در این مدت حدودا دو ساله که با فدراسیون شطرنج ایران همکاری می کنم، حدود 100 روز در ایران بودم و این مدت زیادی برای همکاری با بچه ها است. من حتی بعد از رفتنم از ایران نتایج آن ها را رصد می کنم و به آن ها بازخورد می دهم. با اسکایپ، ایمیل و ... با شطرنج بازان در ارتباط هستم و مشکلات آن ها را حل می کنم.

سرمربی تیم ملی شطرنج ایران در جمع سایر خبرنگاران در مورد رزومه خود در دوران ورزشی اش و آغاز فعالیتش با شطرنج ایران اظهار کرد: در سال هایی که بازی می کردم همیشه جزو 10 بازیکن برتر جهان بودم و سال های زیادی را بازی کردم. از سال 2016 و در حین المپیاد آذربایجان همکاری ام را با فدراسیون شطرنج ایران آغاز کردم و هنوز این فعالیت ادامه دارد.

وی در پاسخ به این سوال که در چه کشورهایی به جز ایران به مربیگری پرداخته است گفت: در کشور هند و بسیاری دیگر از کشورهای خوب جهان کار مربیگری را انجام دادم. شاگردهای خوبی هم داشتم. اما اگر در ایران ماندگار شدم دلیلش این است که تیم جوانی دارد. این نکته ای است که ایران را متمایز می کند، ایران تیم جوان و ستاره های جوانی دارد که در سنین پایین کار می کنند. این ها است که مرا ماندگار کرده است وگرنه پیشنهادهای زیادی از سایر کشورها دارم.

سوکولف در پاسخ به این سوال که فکر می کند چه مدت در ایران بماند گفت: نمی دانم. پاسخ به این سوال مشکل است. در مدتی که در ایران بودم بچه ها موفقیت های زیادی را بدست آوردند. تیم ایران در جام ملت های آسیا در همدان قهرمان شد، پرهام قهرمان جوانان جهان شد، فیرزوجا پیشرفت خوبی داشت و رنکینگ خود را به صورت چشمگیر افزایش داد و امین طباطبایی نایب قهرمان آسیا شد. اکنون به مسابقات برترین های جهان دعوت شدیم و نتیجه این مسابقات و همچنین المپیاد هم برای ما خیلی مهم است و می تواند در رشد شطرنج ایران موثر باشد.

وی در مورد قهرمانی شطرنج ایران در هر سه بخش فکری، سریع و برق آسا جام ملت های آسیا اظهار کرد: تیم ایران توانست در حضور کشورهای چین و هند که از کشورهای صاحب نام در شطرنج هستند به سه قهرمانی برسد. این نتیجه جزو بهترین لحظاتی بود که در تیم ایران فعالیت داشتم.

سرمربی هلندی تیم ملی شطرنج گفت: من متوجه محبت مردم ایران به خودم شدم. می دانم که دوستم دارند و اگر غیر این بود اکنون اینجا نبودم. بسیار خوشحالم که با نابغه های شطرنج ایران کار می کنم.

انتهای پیام

منبع ایسنا

منبع ایسنا
کلید واژه :

سوکولف

،

نابغه های شطرنج ایران

،

مربی هلندی تیم ملی شطرنج

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha