پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۸۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

برای خواندن این ترانه به کسی پول ندادم

ماهور و ترانه رسمی تیم ملی؛تکذیب شایعات!

مثل همیشه رونمایی از ترانه رسمی تیم ملی حرف وحدیث هایی را در پی داشت.

ماهور و ترانه رسمی تیم ملی؛تکذیب شایعات!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، با این که گفته می شد فدراسیون برای تولید این ترانه به خواننده های سرشناس داخل ایران پیشنهاد همکاری داده، اما به خاطر مشکلات مالی نتوانسته کارش را به سرانجام برساند، درنهایت خواننده ای که سال هاست در نروژ زندگی می کند، ترانه ای را برای تیم ملی در جام ملت های آسیا اجرا کرد. به همین بهانه با «بهرام قوچان نژاد» ملقب به «ماهور» که خواننده ترانه رسمی تیم ملی شده، همکلام شدیم. در ادامه مشروح گفت وگوی «شهروند» با خواننده ترانه رسمی تیم ملی در جام ملت ها را می خوانید.

 

   شاید تا چند هفته پیش خیلی از ایرانی ها اسم شما را هم نشنیده بودند. از چگونگی پیشنهاد فدراسیون و اجرای ترانه رسمی تیم ملی بگویید؟


من قطعه ای به نام «قهرمان» را قبلا تولید کرده بودم که منتشر نشده بود. مسئولان فدراسیون این ترانه را شنیده بودند و از من دعوت کردند به ایران بیایم. بعد از صحبتی که داشتیم، قرار شد ترانه «قهرمان» را منتشر کنیم، تا از این پس برای همه تیم های ملی در رشته های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین فدراسیون هم سفارشی برای اجرای ترانه رسمی تیم ملی به من داد و گفت که باید طی سه هفته آماده شود. آنها تاکید داشتند این ترانه که «افتخار» نام دارد، ساده باشد.


   خودتان از خروجی کار راضی بودید؟


به هر حال دوست داشتند این ترانه جنبه عمومی داشته باشد و میان مردم پا بگیرد. ما هم این سبک را انتخاب کردیم و فکر نمی کنم مشابهی تا به حال داشته باشد.


   مسئولان فدراسیون سراغ شما آمدند یا واسطه ای شما را به آنها معرفی کرده بود؟


هیچ واسطه ای بین ما نبود. آنها ترانه قهرمان را شنیده بودند و با من تماس گرفتند.


   شاید همین که در ایران شناخته شده نیستید، شائبه هایی را به وجود آورد؟


تمام زندگی و کارم موسیقی است. من در نروژ دانشکده موسیقی دارم و در دانشکده رسمی این کشور هم تدریس می کنم. حدود ٢٧، ٢٨ سال است که شبانه روز دنبال موسیقی هستم. البته از سه سال قبل در ایران هم مجوز رسمی گرفتم. به هرحال این که چنین وظیفه ای به من سپرده شد، موهبتی بود که نصیبم شد. قبول دارم که داخل ایران شناخته شده نبودم و با این ترانه شاید مردم بیشتر مرا بشناسند.


   قبل از این که نام شما وسط باشد، گفته می شد فدراسیون مشکل مالی دارد. برای ساخت این ترانه پولی هم دریافت کردید؟


فعلا هیچ صحبتی از پول میان ما نشده، چون اصلا فرصتی نبود. ما خیلی سریع کار را شروع کردیم و چند روز قبل هم آن را تحویل فدراسیون دادیم. نیت من بیشتر کمک به تیم ملی بود. شاید بعدا بتوانیم بر سر مسائل مالی هم صحبت کنیم.


   قرار است شما در حین برگزاری جام ملت های آسیا و در امارات هم فعالیتی داشته باشید؟


به من گفته اند که برنامه ریزی سفر امارات را می کنند. فعلا کنسرت یا اجرای این ترانه در امارات مشخص نیست.


   بازخوردهایی که در این چند روز و بعد از انتشار ترانه داشتید، مثبت بود؟


کسانی که اطراف من هستند و این ترانه را گوش دادند، کامنت های مثبتی برایم داشتند؛ هم از ریتم و هم از خود آهنگ استقبال کردند. البته منتقدانی هم هستند که قضایا را طور دیگری برداشت کردند و حرف هایی زدند که خیلی جالب نبود.


   درباره این انتقادات واضح تر توضیح می دهید؟


صحبت هایی شنیدم که می گفتند من برای این که این ترانه را بخوانم، پول پرداخت کردم! این دسته معتقدند من می خواستم با این کار معروف شوم! من هم در جواب از یک جمله معروف استفاده کردم: «انسان های بدطینت هر چه در ذات خودشان هست، به دیگران نسبت می دهند». من طور دیگری بزرگ شدم و در ذات من نیست که به کسی پول یا رشوه بدهم.

منبع ورزش سه
کلید واژه :

ماهور

،

ترانه رسمی

،

تیم ملی فوتبال

ثبت نظرات
captcha