پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۷۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

روایت مجازی؛

افشاگری یک خبرنگار؛ زنگنه «ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان» را دور زد!

آنطور که یک خبرنگار حوزه انرژی گفته، بیژن زنگنه وزیر نفت، با قراردادهای ۶۴ساعته پاره وقت، برخی از مدیران بازنشسته را دوباره به کار بازگردانده و دفترکار، راننده، ماشین و... به آنها داده است.

افشاگری یک خبرنگار؛ زنگنه «ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان» را دور زد!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، تلاش برخی از دستگاه های دولتی برای استثنا کردن مدیران خود از قانون منع به کارگیری بازنشستگان، اتفاقی بود که در اواخر فصل پاییز رخ داد و باعث شد تا اعتراض هایی نیز در فضای مجازی به این اتفاق بیفتد. در تازه ترین اتفاق رضا زندی خبرنگار حوزه نفت و انرژی که اتفاقا روابط خوبی با بیژن زنگنه وزیرنفت نیز دارد، در توییتر خود پرده از اتفاقی مهم برداشته است. او از قراردادهای پاره برداری کرده که باعث شده تا مدیران بازنشسته به کار بازگردند!

رضا زندی در توییتر خود نوشته است: «در ماجرای بازگشت دوباره برخی بازنشستگان به منصب ها، نوک پیکان انتقادم به سمت آقای زنگنه، وزیر نفت و وزارتخانه تحت مدیریت ایشان است. قراردادهای ۶۴ ساعته پاره وقت اگر چه خلاف قانون نیست اما بازنشستگان را به کاری برمی گرداند که می تواند توسط نفر دیگری پر شود.

وانگهی که بازنشستگان، دوباره حقوق و امکاناتی نظیر دفتر کار، پرسنل دفتر، راننده، ماشین و... به دست می آورند؛ و چه تلخ است بیش از ۳۰ سال این امکانات را داشتن و یک دفعه نداشتن و چه شیرین است! دوباره آن را بدست آوردن. صندوق بازنشستگی صنعت نفت هم مفری شده برای به کارگیری دوباره بازنشستگان.

همانگونه شرکت های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی نفت برای بازنشستگان راه برگشت شده و همانگونه که هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس مفری برای بازگشت بازنشستگان شده است. راستی رییس این مجموعه ها را بخش خصوصی واقعی تعیین می کند یا نهایتا دولتی ها؟! آقای زنگنه از شما بیش از این انتظار داشتم!»

منبع مهر

منبع مهر
کلید واژه :

ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان

،

زنگنه

نظرات کاربران
احسان 1397/10/16 16:24
0
0
بسیار متن جالب و مطلب درستی بود. طرفه آنکه اغلب دانه درشتهای قانون گریز با سوء استفاده از طرفند اعاده به خدمت قبل از سال 1395 در سمت خود باقی مانده اند به عبارت دیگر در همان زمان همهر بازنشسته ای اعاده به خدمت نشده بلکه بازنشسته های نورچشمی دانه درشت اعاده به خدمت شدند تا دوباره هنگام ترک خدمت مجدداً بازشسته شوند و علاوه بر دریافت حقوق و مزایای کامل پاداش پایان خدمت و همینطور حقوق بازنشستگی به قیمت روز بگیرند یعنی همان رانت ویژه ای که در آن زمان خورده اند امروز برایشان تبدیل به مستمسک قانونی جهت گریز از شمول قاانون شده است جالب اینکه این گروه در کلیدی ترین مصادر مدیریتی بویژه اقتصادی و حتی در سطح حضور در جلسه دولت قرار گرفته اند و حتی شنیده می شود که نمایندگان مجلس را در مورد پیگیری این موضوع آشکارا تهدید کرده اند لذا چنانچه نمایندگان محترم قید تصریح شمول قانون بر این جماعت متنفذ را تصریح نکنند، قطعا این قانون به بدترین شکل ممکن ابتر مانده و همه این تالی فاسدهایی که نویسنده محترم این یادداشت اشاره کرده اند در بر خواهد داشت
ثبت نظرات
captcha