پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۷۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ذوالنوری: ارتباط بیشتر بین طالبان و دولت افغانستان به نفع ایران خواهد بود

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه «مذاکرات ایران با طالبان می تواند در ایجاد آرامش در منطقه موثر باشد»، گفت: هر چه بین دولت افغانستان و طالبان تفاهم بیشتری ایجاد شود، جا برای تکفیری ها تنگ تر شده و به دنبال آن از امکان وخیم تر شدن اوضاع جلوگیری می شود.

ذوالنوری: ارتباط بیشتر بین طالبان و دولت افغانستان به نفع ایران خواهد بود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری با اشاره به مذاکرات ایران با طالبان، اظهار کرد: در وهله اول مهم آن است که به این نکته توجه کنیم که دولت افغانستان طالبان را به عنوان یک واقعیت پذیرفته است و آن را به عنوان بخشی از خاک افغانستان می داند.

وی افزود: از طرف دیگر آمریکایی ها و عربستان از طالبان عبور کردند. با وجود این که آنها طالبان را درست کرده بودند، اما به ورژن پیشرفته آن یعنی "داعش" و "تکفیری ها" رسیده و از طالبان فاصله گرفتند. بر این اساس برای ایجاد آرامش در افغانستان باید ارتباطی بین دولت افغانستان و طالبان وجود داشته باشد تا بتوان جای تکفیری ها را در افغانستان تنگ کرد که در نهایت به نفع ما خواهد بود.

وی توضیح داد: آمریکایی ها تمامی توان را برای حاکم کردن تکفیری ها در افغانستان گذاشته اند تاکنون شش هزار نفر را به افغانستان منتقل کرده و می خواهند شبیه موج مهاجرت یهودی های دنیا به سمت فلسطین اشغالی آن را درباره تکفیری ها و استقرار در افغانستان پیاده کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جمع بندی، گفت: بر این اساس هر چه بین دولت افغانستان و طالبان تفاهم ایجاد شده و با یکدیگر کار کنند جا برای تکفیری ها تنگ تر شده و به دنبال آن از امکان وخیم تر شدن اوضاع جلوگیری به عمل می آید. لذا این مذاکرات می تواند در ایجاد آرامش در منطقه و حداقل جلوگیری از وخامت بیشتر آن موثر باشد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

طالبان و دولت افغانستان

،

ایران

ثبت نظرات
captcha