پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۷۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هشدار پارسایی نسبت به حضور افراد ذی نفوذ در هیئت مدیره یک شرکت خودروسازی

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتشار فهرست هیئت مدیره یکی از شرکت های خودروسازی، نسبت به حضور افراد موثر در این هیئت مدیره ها و استفاده از رانت، لابی و ارتباطات آنها برای پیشبرد اهداف این شرکت ها هشدار داد.

هشدار پارسایی نسبت به حضور افراد ذی نفوذ در هیئت مدیره یک شرکت خودروسازی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، بهرام پارسایی مدعی شد: یکی از شرکت های خودروسازی فهرست اعضای هیئت مدیره خود را آن هم در لایه های اول منتشر کرده که تعداد آن ها ۲۱۲ نفر هستند. این تعداد آن هم با حضور افراد ذی نفوذ مثل تعدادی از نمایندگان ادوار، معاون وزیر، برخی اساتید دانشگاه، اقتصاددانان و افرادی از وزارتخانه های مختلف جای نگرانی دارد.

وی افزود: وجود این تعداد افراد در هیئت مدیره یک شرکت خودروسازی اولاً هزینه تمام شده خودرو را بالا می برد؛ زیرا این افراد حقوق می گیرند و امکانات و کارمندانی در اختیار دارند. هیئت مدیره ها در واقع منبعی برای جذب نیروهای موثر شده که به نوعی نمک گیر می شوند و مشکلات، فسادها و عدم تعهدات شرکت ها به واسطه این ارتباطات و لابی ها پوشش داده می شود.

پارسایی ادامه داد: حضور این افراد در هیئت مدیره یک شرکت خودروسازی فرصتی را برای برقراری ارتباط و سرپوش گذاشتن بر سوء مدیریت ها، زیان ده بودن و عدم پاسخگویی به ملت ایجاد می کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس با ابراز نگرانی نسبت به آن چه «بدهی چند ۱۰ هزار میلیارد تومانی شرکت های خودروسازی» خواند،  مدعی شد: این شرکت ها قرار است به واسطه لابی، فشار و استفاده از سپر انسانی کارگری با داشتن بدهی بانکی حدود ٣٠ هزارمیلیاردی، بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان دیگر تسهیلات از دولت دریافت کنند اینها خطرهای جدی است که وجود دارد و مشکلی را به مشکلات قبلی اضافه خواهد کرد این شبیه باتلاقی است که در آینده بحرانی جدی تر از موسسات مالی را برای کشور ایجاد می کند.

پارسایی در پایان با بیان اینکه «کمیسیون اصل ۹۰ از سایر شرکت های خودروسازی نیز خواسته فهرست اعضای هیئت مدیره خود را در اختیار این کمیسیون قرار دهند»، خاطرنشان کرد: البته کمیسیون اصل نود از وزارت صنعت و ثبت شرکت ها نیز در این زمینه استعلام کرده تا آمار مورد نظر در اختیار کمیسیون قرار گیرد و در صورت نیاز این آمار را منتشر خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

شرکت خودروسازی

،

خودروسازی

ثبت نظرات
captcha