پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۷۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واشنگتن پست: مبارزه ترکیه علیه داعش در سوریه غیرواقعی است

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی به نقل از مقامات ارشد نظامی آمریکا نوشت: واگذاری مبارزه با داعش در سوریه به ترکیه بعد از خروج نیروهای آمریکایی در این کشور غیرواقعی است.

واشنگتن پست: مبارزه ترکیه علیه داعش در سوریه غیرواقعی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دیوید اگناتیوس روزنامه نگار  واشنگتن پست در مقاله ای نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در نوزدهم دسامبر تصمیم خود را مبنی بر خروج ۲۰۰۰ سرباز آمریکایی از سوریه اعلام کرد. کاخ سفید نیز اعلام کرد که ترکیه مسؤولیت شکست داعش بعد از خروج آمریکا از سوریه رابر عهده گرفته است. در همین راستا دولت ترکیه در حال فراهم کردن مقدمات عملیات نظامی قریب الوقوع علیه مناطق تحت کنترل یگان های مدافع خلق در شمال شرقی سوریه است.

ترکیه یگان های مدافع خلق شاخه سوری پ.ک.ک دانسته و یک گروه تروریستی اعلام کرده است. آنکارا تحت کنترل درآمدن برخی مناطق در سوریه توسط نیروهای کرد تبار را تهدیدی علیه امنیت ملی کشورش می داند. ترکیه برای ادامه مبارزه علیه داعش باید به جای حدود ۶۰ هزار سرباز یگان های مدافع خلق سرباز جایگزین بگذارد.

ترکیه به مقامات آمریکا اعلام کرده است که حدود ۵۰ هزار شورشی سوری تحت فرماندهی این کشور است.

مقامات آمریکایی اعلام کرده اند: اما این رقم اغراق شده و اپوزیسیون تحت حمایت ترکیه نزدیک به ۵۰۰۰ تن بوده و بسیاری از این افراد رویکردهای افراط گرایانه دارند.

سوری های مورد حمایت ترکیه سلاح های سنگین را در نزدیکی مرز منبج در چند روز گذشته منتقل کرده اند که این مساله نشان می دهد آنها آماده انجام مبارزات علیه داعش هستند اما این روزنامه نگار این اقدام را بیشتر شبیه نمایش دانست.

ایگناتیوس با بیان اینکه واشنگتن در خواست های ترکیه را رد کرده است، گفت: منابع نظامی ترکیه از آمریکا خواسته اند که رهگیری های هوایی، حمایت لجستیکی و پوشش هوایی از هرگونه عملیات علیه داعش در مناطق کنار رودخانه فرات داشته باشند.

نزدیک به ۷۸۰ نیروی داعش توسط مقامات کرد در سوریه در زندان به سرمی برند که آنها می توانند چالشی برای ترکیه باشند. در واقع در صورتیکه ترکیه حمله کند ممکن است این افراد دیگر در زندان نباشند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

ترکیه در سوریه

،

مبارزه با داعش

ثبت نظرات
captcha