پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۷۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس:

SPV از نظر سیاسی راهبردی است؛ می تواند مانع از محاصره ایران شود

حشمت الله فلاحت پیشه گفت: SPV می تواند از لحاظ سیاسی، راهبردی بین دو طرف باشد، اروپایی ها از آمریکا می ترسند و نمی توانند سازوکار اقتصادی با ایران تعریف کنند، اما از لحاظ سیاسی، عزم لازم را دارند و ایران هم می تواند از این ظرفیت برای ارتباط با کشورهای مختلف دنیا استفاده کند تا مانع از ایجاد محاصره علیه کشورمان شود.

SPV از نظر سیاسی راهبردی است؛ می تواند مانع از محاصره ایران شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رئیس کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس گفت: توافق مالی بین ایران و اتحادیه اروپا SPV در زمینه اقتصادی، ابتکار راهبردی نیست.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت اجرای SPV از سوی اتحادیه اروپا، گفت: به نظر بنده اتفاق راهبردی در مناسبات اقتصادی ایران و اتحادیه اروپا رخ نخواهد داد.

وی با بیان اینکه توافق مالی بین ایران و اتحادیه اروپا SPV در زمینه اقتصادی ابتکار راهبردی نیست، ادامه داد: این توافق می‌تواند از لحاظ سیاسی، راهبردی بین دو طرف باشد، اروپایی‌ها از آمریکا می‌ترسند و نمی‌توانند سازوکار اقتصادی با ایران تعریف کنند، اما از لحاظ سیاسی، عزم لازم را دارند و ایران هم می‌تواند از این ظرفیت برای ارتباط با کشورهای مختلف دنیا استفاده کند تا مانع از ایجاد محاصره علیه کشورمان شود.

فلاحت‌پیشه اظهار داشت: برای ما مهم این است که در برابر فشارهای حداکثری آمریکا، بیشترین مقاومت را داشته باشیم و با کشورهای مختلفی که انگیزه سیاسی لازم برای هزینه‌کرد در مقابله با تحریم‌های یکجانبه آمریکا را دارند، همکاری کنیم.

نماینده اسلام‌اباد غرب در مجلس درباره بخش‌های که ایران و اروپا قرار است بر روی آنها کار کنند، توضیح داد: گفته شده یکی از بخش‌های که ایران و اتحادیه اروپا بر روی آن تعامل خواهند داشت بحث دارویی است البته پس از اعلام رای دادگاه لاهه آمریکایی‌ها نیز اعلام کردند که حوزه دارویی، غذایی و کشاورزی جزء تحریم‌ها نیستند.

رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه تاکنون مسئولان وزارت خارجه اطلاعاتی درباره اینکه کدام کشور اروپایی پذیرای شرکت ثبت شده برای "spv" را به ما اعلام نکرده‌اند، گفت: اخیراً نیز در جلسه‌ای که اعضای کمیسیون با وزیر امور خارجه داشتند، اعضای کمیسیون درخواست داشتند هرچه سریعتر این موضوع مشخص و نتیجه آن به ملت اعلام شود.

منبع تسنیم

منبع انتخاب
کلید واژه :

SPV

،

توافق مالی بین ایران و اتحادیه اروپا

،

حشمت الله فلاحت پیشه

ثبت نظرات
captcha