پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۷۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آغاز نمایش مستندی درباره ی فائزه هاشمی در گروه «هنر و تجربه»

مستند «مثل یک زن» پرتره ای درباره ی زندگی فائزه هاشمی از فردا 15 دی ماه نمایش اش را در گروه سینمایی «هنر و تجربه» آغاز می کند.

آغاز نمایش مستندی درباره ی فائزه هاشمی در گروه «هنر و تجربه»

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مژگان اینالو با اعلام اینکه مستندش از اوایل شهریور ماه،  مجوز نمایش داشته است، دلیل اصلی تاخیر در اکران این مستند را دوری از حاشیه ها دانست و در گفت وگوی کوتاه با ایسنا خبر اکران فیلمش را تایید کرد.

«مثل یک زن» مستند پرتره ای درباره زندگی فائزه هاشمی است.

سیاستمداری که به قول کارگردان این فیلم همیشه نامش با جلوت و جدال همراه است.

مژگان اینانلو در یاداشتی تاکید می کند که سعی کرده به دور از جنجال این مستند را بسازد:«این فیلم مستند تلاش می‎کند تا  زندگی یک سیاستمدار جنجالی را بدون جنجال به تصویر کشد، سیاستمداری که همیشه در جلوت و جدال دیده شده است اینجا در خلوت خانه و جمع خانواده‎اش دیده می شود. تلاش کرده‎ام تا با نگاه جستجوگر و کنجکاو دوربین به دنبال شکار رفتارهایی باشم که می تواند کلید کشف شخصیت‎های سیاسی باشد .در این فیلم به دنبال صندلی داغ  نباشید ،فیلم شما را با او همسفر می‎کند مانند یک دوست.»

مژگان اینانلو که لیسانس تاریخ فوق لیسانس ادیان و عرفان از دانشگاه تهران را دارد،تاکنون ۱۶ فیلم مستند را برای تلویزیون و سینما کارگردانی کرده است. مستندهایی چون «زنان فرماندار» که درباره زنانی که در سیستان و بلوچستان فرماندار شده‎اند؛«حق ناحق بودن» درباره تحمل مخالف و شیوه‎های گفت وگو؛«آسمان امن است» درباره فرزندان شهیدی که هویت خود را در جامعه پنهان می‎کنند و از پدران خود گریزانند» و «ریشه در خویش» که به دلتنگی های مهاجران افغانستانی مقیم ایران می پردازد.

«مثل یک زن»/ کارگردان و تهیه کننده:مژگان ایلانلو -تدوین:فرید دغاغله- تصویر:جعفر موسوی،علی میرکریمی- صدا:میثم سبوحی-صداگذاری و میکس:مهرداد جلوخانی-اصلاح رنگ و نور:حمزه حردانی-تیتراژ و زیرنویس: سمیرا کاملی-

مراسم آیین دیدار با عوامل مستند«مثل یک زن» به کارگردانی مژگان اینانلو امروز جمعه ۱۴ دی ساعت ۱۸ در موزه سینما برگزار می‎شود.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

فائزه هاشمی

،

مستند

،

هنر و تجربه

،

مستند فائزه هاشمی

ثبت نظرات
captcha