پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۷۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

امکان سوء استفاده از اطلاعات مشترکین همراه اول

تعویض سیم کارت معمولی به 4G با همکاری اپراتور و پست/ مراحل پیامکی به اطلاع مشترک می رسد

برخی کاربران معتقدند در طرح گسترده اپراتور برای تعویض سیم کارت معمولی به 4G که تلفنی آدرس محل سکونت مشترکان برای ارسال سیم کارت پرسیده می شود، اطلاعات شخصی مشترکان همراه اول به خطر می افتد.

تعویض سیم کارت  معمولی به 4G با همکاری اپراتور و پست/ مراحل پیامکی به اطلاع مشترک می رسد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یک نفر با ثبت سوژه ای با عنوان «امکان سوء استفاده از اطلاعات مشترکین همراه اول» درباره پرسش کرده است.

وی نوشته: «طرحی گسترده برای تعویض سیم کارت معمولی به 4g از سوی شرکت «همراه اول» آغاز شده که فرآیند آن به نظر اطلاعات مشترکین را افشا می کند. داستان از این قرار است که از سوی دفاتر شرکت پست با مشترک همراه اول تماس می گیرند و با این توضیح که بنا بر تعویض سیم کارت ها در کل کشور طرحی در حال اجراست، آدرس دقیق محل سکونت و فامیلی مشترک را می پرسند. اگر از کارمند شرکت پست سوال کنید چرا اطلاعات من را ندارید می گویند در اختیارمان قرار نداده اند! سوال اینجاست آیا این فرآیند اطلاعات شخصی مشترک همراه اول را به خطر نمی اندازد؟ چرا مشترک به فردی که نمی شناسد فامیل و آدرس محل سکونتش را بدهد؟ شاید در نگاه اول خطری نداشته باشد. اما اگر دقیق تر به موضوع بپردازیم کلاهبرداران می توانند با هر مشترک همراه اول و عنوان این مساله که طرح تعویض سیم کارت فراگیر است تماس بگیرند و اطلاعات شخصی آنها را دریافت کنند! به نظر فرآیند طرح تعویض که با همکاری شرکت پست و همراه اول آغاز شده ریسک بزرگ افشای اطلاعات شخصی و حتی مالی افراد را در برداشته باشد. البته بنده با «همراه اول» تماس گرفتم کارشناس مربوطه پروسه در اختیار قرار دادن آدرس را تایید کرد و اطمینان داد مشکلی پیش نمی آید. گرچه ما از هویت فرد تماس گیرنده آگاه نیستیم و همچنان معتقدم که «همراه اول» ناخواسته مشترکینش را دچار مخاطره می کند.»

این موضوع از همراه اول پیگیری شده است و اپراتور این طور پاسخ داده که: «ابتدا برای مشترکین مشمول طرح از سر شماره همراه اول پیامکی با هدف اطلاع رسانی و معرفی شرکت پست به عنوان پیمانکار همراه اول ارسال می شود، سپس از طریق مرکز تماس شرکت پست با مشترک تماس گرفته و پس از ارائه توضیحات در خصوص چگونگی تعویض و مزایای آن، در صورت تمایل و درخواست مشترک آدرس وی ثبت می شود و در انتها پاکت حاوی یوسیم به آدرس اعلامی ارسال خواهد شد. پس از ارسال یوسیم نیز از طریق سرشماره همراه اول برای مشترک پیامک تشکر ارسال می شود.

متن پیامک ها به این شرح است: 
1 . مشترک گرامی، طرح ارسال و تعویض رایگان یوسیم (سیم کارت نسل 4 ) با همکاری شرکت پست در استان ..... آغاز شده است. سیم کارت خود را به یوسیم تغییر دهید و بسته اینترنت هدیه دریافت کنید. همراه اول
2 . همراه گرامی با تشکر از همکاری شما با شرکت پست، جهت استفاده از بسته اینترنت هدیه در زمان مقرر یوسم خود را فعال کنید. همراه اول»

پیش از این درباره اجرای فیلترینگ پوسته های تلگرام، وعده حمایت از پیام رسان های داخلی، تغییر روال ثبت گوشی مسافری، گلایه مشترکان از مشکل سرویس ارزش افزوده موبایل، اعتراض مردم به تبانی احتمالی همراه اول و ایرانسل، درخواست کارکنان مخابرات برای اجرای طبقه بندی مشاغل، اعتراض به روش فروشگاه های اینترنتی در عودت وجه، اطلاع از موجودی تولیدات داخلی در اپلیکیشن حمایت از کالای ایرانی، گلایه فروشندگان موبایل از رجیستری گوشی های مسافری، اعتراض به تخلیه خطوط بدهکار توسط مخابرات و شکایت کاربران از هزینه مکالمه موبایل در اربعین را پیگیری شده است.
انتهای پیام

منبع فارس
کلید واژه :

تعویض سیم کارت معمولی

،

اطلاعات شخصی مشترکان

،

همراه اول

ثبت نظرات
captcha