پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۶۶۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یک خبر خوب|آئین مردمان این دیار مهربانی است

کمک 300 میلیون تومانی اوراماناتی ها به کودک سرطانی/ کنارت هستیم؛ فقط با بیماری ات بجنگ «ارسطو»

مردم منطقه اورامانات طی فراخوانی یک دل و یک صدا برای کمک به کودکی که نیازمند پیوند مغز استخوان است، دست در دست هم دادند.

کمک 300 میلیون تومانی اوراماناتی ها به کودک سرطانی/ کنارت هستیم؛ فقط با بیماری ات بجنگ «ارسطو»

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نزدیک به یک هفته است که تصویری از یک کودک معصوم از اهالی روستای دودان بخش باینگان شهرستان پاوه در کانال های تلگرامی و فضای مجازی دست به دست می چرخد.

تصویر کودکی که برای درمانش میلیون ها تومان پول لازم است و جمع آوری این همه پول در این وضعیت بد اقتصادی تقریبا کاری غیرممکن به نظر می رسید، تا اینکه همتی بلند از شاهونشینان در اورامانات، غیرممکن ها را ممکن کرد و در طی حدود یک هفته بیش از ۳۰۰ میلیون تومان پول جمع آوری شد.

«ارسطو رسولی» چند سالی است که با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می کند، تا جایی که  کار به پیوند مغز استخوان رسیده و چون سلول های بنیادیش در بانک ناف ایران موجود نیست، نمونه مغز استخوان را برایش از آلمان تهیه کرده اند که با هزینە سرسام آور 18 هزار یورویی این نمونه به دستش خواهد رسید؛ هزینه ای که از عهده خانواده این کودک روستانشین و معصوم خارج است و در این بین، مردمان سرزمین اورامانات با ندای مثبت به فراخوان های کانال های مجازی اورامانات یک دل و یک صدا برای کمک به ارسطو دست در دست هم دادند و اقدام به جمع آوری هزینه این پیوند استخوان برای ارسطو کردند که خوشبختانه همت بلند شاهونیشینان و مردم نوع دوست اورامانات سبب شده، تا این لحظه مبلغی در حدود ۳۰۱ میلیون تومان جمع آوری شود.

همه از هر صنف و قشری برای کمک به ارسطو به میدان آمده و اقدامات ارزشمندی انجام داده اند و در این بین، هنرمند نقاش یعقوب شجاعی از شهرستان پاوه، اقدام به فروش تابلوی هنری و ارزشمند خود برای کمک به ارسطو کرده است.

شجاعی گفت: سرمایه یک هنرمند اثرش است؛ قصد دارم برای کمک به دانش آموز گرفتار سرطان (ارسطو رسولی) این تابلوی نقاشی در ابعاد ۱۳۰×۸۰ سانتی متر را از طریق مزایده به فروش برسانم.

وی در توضیح ماهیت این اثر هنری، ادامه داد: در سال ۹۵ در نخستین نمایشگاه آرت گالری های جهان در موزه قصر تهران به عنوان اثر برگزیده از طرف انجمن نقاشان حرفه ای ایران انتخاب شد .

این فرهنگی بازنشسته با بیان اینکه قیمت پایه این تابلو ۵ میلیون ریال است، افزود: خریدار این اثر هنری می تواند مبلغ پول را به شماره کارت خانواده ارسطو واریز کند.

شجاعی با قدردانی از همت خیران و استقبال از مزایده اثر هنری به نفع دانش آموز بیمار سرطانی و ثبت مبلغ یک میلیون تومانی تا این لحظه که ۲۴ ساعت از آغاز مزایده گذشته است، گفت: مزایده تا ساعت ۲۲ روز چهارشنبه دوازدهم دی ماه ادامه خواهد داشت و این تابلوی نقاشی با احترام و تقدیر از  تمامی مشارکت کنندگان در این مزایده، به بالاترین قیمت پیشنهادی تقدیم می شود.

وی  ضمن دعوت از شهروندان علاقمند به آثار هنری درخواست کرد برای خرید این اثر هنری با تلفن  ۰۹۲۸۸۳۹۷۰۵۷ تماس حاص فرمایند.

شجاعی با بیان اینکه هدف از این اقدام مشارکت در یاری رساندن به این کودک است، گفت: امیدوارم بتوانم در یاری رساندن به این کودک سرطانی سهمی داشته باشم.

اکبر رضایی یکی از بانیان جمع آوری پول برای این کودک سرطانی نیز، گفت: به یاری خداوند و با کمک خیران مبلغ ۳۰۱ میلیون تومان برای ارسطو جمع آوری شده است.

وی افزود: از تمامی کسانی که به هرنحوی در جمع آوری این پول کمک رسان بودند و تمامی کسانی که کمک کردند، قدردانی می کنم.

رضایی افزود: این پول که در دو حساب جمع آوری شده است، روز پنجشنبه در حضور بزرگان به خانواده این کودک تحویل داده می شود.

وی گفت: لازم است از تمامی نیکوکاران چه در اورامانات و استان کرمانشاه و چه در سراسر میهن اسلامی که به هر نحوی کمک حال ارسطو شدند، قدردانی کنم.

این روزها مردم اورامانات دست به دست هم تجلی بخش شعر سعدی شده اند که «چو عضوی به درد آورد روزگار، دگر عضوها را نماند قرار»؛ و با کمک به ارسطو ثابت کردند که آئین مردمان این دیار مهربانی است.

انتهای پیام

منبع فارس

منبع فارس
کلید واژه :

کودک سرطانی

،

پیوند مغز استخوان

،

مردم منطقه اورامانات

ثبت نظرات
captcha