پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۶۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هزینه تولید مرغ به ۷۵۰۰ تومان رسید

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران با بیان اینکه احتمال دارد در آینده نیز قیمت مرغ کاهش یابد، گفت: موانع پیش روی مرغداران موجب افزایش قیمت تمام شده آن شده و اگر این روند ادامه یابد بخش تولید مرغ با خسارات سنگینی مواجه می شود؛ هم اکنون هزینه تولید مرغ در مرغداری به کیلویی ۷ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

هزینه تولید مرغ به ۷۵۰۰ تومان رسید

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران گفته، یکی از عوامل افزایش قیمت مرغ آن است که هزینه تولید به 7500 تومان در هر کیلوگرم رسیده است.

عطاالله حسن‌زاده با بیان اینکه احتمال دارد در آینده نیز قیمت مرغ کاهش یابد، اظهار کرد: موانع پیش روی مرغداران موجب افزایش قیمت تمام شده آن شده و اگر این روند ادامه یابد بخش تولید مرغ با خسارات سنگینی مواجه می‌شود؛ هم اکنون هزینه تولید مرغ در مرغداری به کیلویی 7 هزار و 500 تومان رسیده است.

کاهش نهاده‌های در اختیار مرغداران

وی با انتقاد از حمایت نشدن پشتیبانی امور دام از صنعت طیور گفت: مصرف سالانه نهاده‌ها توسط مرغداران 60 هزار تن بوده در حالی که سازمان پشتیبانی تاکنون تنها 20 هزار تن نهاده در اختیار مرغداران قرار داده است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران، یکی از دلایل بالا رفتن قیمت مرغ را افزایش قیمت نهاده‌ها دانست و تصریح کرد: مرغدار برای تولید یک کیلو گوشت مرغ به 1850 گرم خوراک نیاز دارد که قیمت آن به کیلویی 5000 تومان رسیده است.

حسن زاده با اشاره به چند برابر شدن قیمت داروها و مکمل‌های غذایی طیور بیان کرد: قیمت هر پاکت 20 کیلویی ویتامین c در گذشته 20 میلیون تومان بود اما اکنون قیمت آن به 100 میلیون تومان افزایش یافته است.

وی، قیمت تمام شده هر کیلو مرغ برای مرغداران را 7500 تومان بیان کرد و افزود: این محصول با خروج از کارخانه وارد کشتارگاه‌ها شده و پس از آن نیز برای بسته‌بندی فرستاده می‌شود که قیمت آن پس از طی این مراحل به 12 هزار تومان می‌رسد.

اعتراض کامیون داران از عوامل کاهش غذای مورد نیاز مرغداران

این مسئول با اشاره به اعتراض کامیون داران در مهرماه که موجب بروز اختلال در صنعت تولید و پرورش طیور شد، خاطرنشان کرد: این اتفاق باعث کاهش موادغذایی مورد نیاز مرغداران و در پی آن سبب خارج کردن طیور با وزن پایین و زودتر از موعد آن از مرغداری به بازار شد. در پی اعتراض کامیون داران مراکز پرورش طیور از جوجه ریزی در مهرماه خودداری کردند، اظهار کرد: به علت کمبود ذخایر غذایی در انبارها، مرغداران اقدام به جوجه ریزی در مهرماه نکردند که این مسئله خود باعث برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا در بازار طیور و در نتیجه افزایش قیمت این محصول شد.

انتقاد از کمبود ذخایر استراتژیک جهت تامین بازار طیور ​

حسن زاده با انتقاد از کمبود ذخایر استراتژیک جهت تامین بازار طیور در مواقعی که حوادث پیش بینی نشده‌ای مشابه مهرماه رخ می‌دهد، بیان کرد: هرچند خانواده‌های ایرانی علاقه چندانی به استفاده از مرغ منجمد ندارند اما عرضه این محصول در کنار گوشت گرم به بازار موجب متعادل سازی آن می‌شود.

این مسئول با اشاره به خسارات وارده به صنعت طیور که در مهرماه اتفاق افتاد، بیان کرد: مرغداران در مهرماه 40 میلیارد تومان متضررشدند که با افزایش جوجه ریزی در آبان و آذرماه امسال نسبت به سال گذشته سعی درجبران، افزایش عرضه به بازارو کاهش قیمت مرغ را دارند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران از کاهش سرانه مصرف مرغ خانواده‌های ایرانی خبرداد و افزود: در برنامه ریزی صورت گرفته توسط دولتمردان، انتظار داشتیم تا پایان برنامه پنجم، سرانه مصرف 28 کیلو باشد زیرا ماده پروتئین اصلی سبد خانوارها، مرغ است اما این برآورد محقق نشد.

وی به افزایش تلفات طیور ناشی از بیماری ها در آبان امسال، اشاره و بیان کرد: درحال حاضر بیماری اصلی که طیور به آن مبتلا شدند بیماری نیوکاسل است اما تاکنون گزارش رسمی و غیر رسمی از شیوع آنفلوآنزا در واحدهای مرغداری استان نداشتیم.

منبع انتخاب
کلید واژه :

قیمت تخم مرغ

،

تخم مرغ

،

کاهش قیمت تخم مرغ

ثبت نظرات
captcha