پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۶۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رویای زندگی در کره ماه در سال 2019 محقق می شود؟

نیم قرن پیش، نیل آرمسترانگ برای نخستین بار پا به ماه گذاشت. سفری مهم و تاریخی که بمب خبری آن سالها شد. اکنون با گذشت 50 سال از آن روزها، روباتها و انسانها به راحتی به ماه سفر می کنند.

رویای زندگی در کره ماه در سال 2019 محقق می شود؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نیم قرن پیش، نیل آرمسترانگ برای نخستین بار پا به ماه گذاشت. سفری مهم و تاریخی که بمب خبری آن سالها شد. اکنون با گذشت 50 سال از آن روزها، روباتها و انسانها به راحتی به ماه سفر می کنند.

به نظر می رسد بخش زیادی از اخبار مهم فضایی سال 2018 شامل موشک های بزرگ و جدید و فضاپیماهای روباتیکی باشد که به مکان های دور منتقل می شوند. سال 2019 روی یک موضوع فضایی متمرکز خواهد بود؛ سفر به ماه.

در طول سال آینده، بسیاری از سازمان های فضایی برنامه هایی برای  سفر به ماه یا ارسال ماهواره اطراف ماه دارند. برای مثال آژانس فضایی چین قصد دارد موشک چانگی 4 خود را بسازد و آن را در سمت چپ ماه قرار دهد.

ترافیک ماه وقتی بیشتر می شود که بدانیم احتمالا هند نیز یک ماموریت فضایی را در تاریخ 30 ژانویه آغاز می کند. در کنار این ها، حداقل 3 تیم دیگر از مناطق مختلف مثل برلین و تل اویو به ماه ارسال می شوند.

 ناسا نیز به طور مداوم در حال تلاش برای توسعه آزمایش های خود در اطراف ماه است و این آژانس فضایی در یک کنفرانس مطبوعاتی در ماه نوامبر اعلام کرد اولین سفر تجاری به ماه را تا سال 2019 آغاز می کند.

اما آیا این تصادفی است که همه به دنبال سفر به ماه در سال 2019 هستند؟ ماه جولای، پنجاهمین سالگرد اولین فرود آپولو در ماه و مراحل تاریخی حضور نیل آرمسترانگ  در این کره است و از هم اکنون ناسا برای جشن گرفتن این رویداد برنامه ریزی می کند.

اما تنها پروژه های دولتی نیستند که سودای زندگی در ماه را دارند. مدتی است که ایلان ماسک مدیرعامل پروژه اسپیس ایکس نیز در این خصوص تلاش می کند و حتی اعلام کرده که شاید خودش نیز برای همیشه به ماه نقل مکان کند. فراموش نکنیم که دولت روسیه نیز از مدعیان تسخیر ماه در سال 2019 است موشک روسی سایوز را در رقابت با پروژه های ایلان ماسک طراحی کرده است.

از دیگر رقبای ایلان ماسک در سال 2019 می توان به ریچارد برانسون اشاره کرد که در قالب پروژه ویرجین اوربیت برای تسخیر ماه برنامه ریزی کرده است. جف بیزوس یکی از مدعیان کم سر و صدای سفر به ماه در سال 2019 است که بر خلاف ایلان ماسک بدون هیچ هیاهو و توییت بازی به پروژه سفر به ماه می پردازد.

با این همه مدعی برای تسخیر یک کره نورانی اصلا بعید نیست که به زودی در سال جاری شاهد سفرهای تجاری و تفریحی به ماه باشیم.

منبع انتخاب
کلید واژه :

زندگی در کره ماه

،

کره ماه

ثبت نظرات
captcha