پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۶۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چوگان در خواب زمستانی!

رشته ورزشی چوگان بر خلاف روندی که طی سه سال گذشته داشته، این روزها در خواب زمستانی بسر می برد و فدراسیون در بلاتکلیفی بسر می برد.

چوگان در خواب زمستانی!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، چوگان رشته ای است که ریشه در تاریخ و فرهنگ این مرز و بوم دارد و مسئولان عالیرتبه کشور نیز بارها بر لزوم توجه جدی به توسعه این رشته تاکید کرده اند اما طی سال های اخیر بدلیل برخی تصمیمات نادرست و نفوذ برخی افراد که خود را صاحب این رشته می دانند دچار رکود و حواشی زیادی شده است.

پس از برکناری گلنار وکیل گیلانی رییس فدراسیون چوگان، محمد رضا دهخدایی موفق شد به عنوان رییس این فدراسیون انتخاب شود اما با ابلاغ قانون منع ادامه فعالیت بازنشستگان در دستگاه های اجرایی، وی نیز مجبور به استعفاء شد.

پس از مدتی و با انجام ثبت نام از کاندیداهای ریاست این فدراسیون به یک باره اعلام شد وزارت ورزش انتخابات چوگان را باطل کرده و باید یک مرتبه دیگر از کاندیداهای ریاست فدراسیون ثبت نام بعمل بیاید.

ناظری دبیر مجمع انتخاباتی فدراسیون چوگان درباره دلایل لغو انتخابات فدراسیون چوگان عنوان کرده بود:" یک نفر از افراد پیش از تشکیل کمیسیون تطبیق از کاندیداتوری انصراف داد. همچنین دو نفر دیگر نیز به دلیل ارائه ندادن سوابق مدیریتی طبق "تبصره 2 ماده 6 آیین نامه شرایط احراز و چگونگی انتخاب رئیس فدراسیون های ورزشی"، نتوانستند شرایط لازم تصدی ریاست فدراسیون را کسب کنند تا انتخابات لغو شود."

حال اهالی چوگان و دلسوزان این رشته در شرایطی که شاهد هیچ فعالیت خاصی در چوگان کشور نیستیم خواهان اقدام وزارت ورزش برای برگزاری انتخابات و تعیین تکلیف سریع تر فدراسیون هستند تا این رشته از بلاتکلیفی فعلی خارج و به ثبات لازم برسد.

خبری از برگزاری رویدادهای معتبر داخلی و خارجی، تامین زیرساخت های مناسب، فعالیت جدی تیم ملی و ...نیست تا چوگان بر خلاف انتظار به خواب سنگین زمستانی برود.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

رشته ورزشی چوگان

،

گلنار وکیل گیلانی

،

فدراسیون چوگان

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha