پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۶۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

طالبان تلاش ایران را برای تحقق صلح در افغانستان تأیید کرد

پس از اعلام سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر سفر نمایندگان گروه طالبان به تهران به منظور کمک در تسهیل مذاکرات صلح افغانستان، سخنگوی طالبان در بیانیه ای ضمن تایید این دیدار به نوعی بر تلاش های ایران برای تحقق ثبات در افغانستان صحه گذاشت.

طالبان تلاش ایران را برای تحقق صلح در افغانستان تأیید کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ذبیح الله مجاهد که در فضای مجازی به عنوان سخنگوی گروه طالبان فعالیت دارد روز سه شنبه با در بیانیه ای اعلام کر که هیات طالبان در روز گذشته برای پیگیری روند توافق صلح افغانستان به تهران پایتخت ایران سفر کرده است و در این سفر طرفین نسبت به فرآیند بازگشت صلح و امنیت به کشور افغانستان تبادل نظر کرده اند.
طالبان همچنین تلاش کشورهای همسایه برای برقراری صلح و امنیت در افغانستان را با اهمیت خواند و بر ادامه سفر نمایندگان این گروه به کشورهای منطقه برای پیگیری مسئله توافق صلح افغانستان تأکید کرد.
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیروز دوشنبه در نشست خبری خود گفت : هیاتی از طالبان در سفر به تهران با سید عباس عراقچی، معاون وزارت خارجه ایران دیدار کرده اند.
قاسمی در پاسخ به سؤالی در رابطه با سفر عراقچی به افغانستان گفت: سفر او در روز های آینده انجام می شود و قرار است در این سفر مباحث جدی نظیر همکاری های اقتصادی مورد بحث قرار گیرد و تاریخ آن تنظیم شده است.
به گفته او یکی از موضوعات دیگر که قرار است در دیدارهای عراقچی بررسی شود ، بحث سند راهبردی است که در قالب کمیته های پنج گانه تنظیم شده است و چند موضوع مختلف باقی مانده که در چارچوب مذاکرات مورد بحث قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

منبع ایرنا
کلید واژه :

طالبان

،

صلح در افغانستان

،

وزارت امور خارجه

ثبت نظرات
captcha