پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۵۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

با هدف نوسازی؛

قدیمی ترین برنامه سینمایی بی بی سی تعطیل شد/ جا ماندن در رقابت

بی بی سی پخش یکی از قدیمی ترین مجموعه های خود را که به نقد و بررسی آثار سینمایی جهان اختصاص داشت به نیت بهسازی وتحول آن متوقف کرد.

قدیمی ترین برنامه سینمایی  بی بی سی تعطیل شد/ جا ماندن در رقابت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از گاردین، شبکه جهانی بی بی سی پخش مجموعه «Film …»  خود را که یکی از قدیمی ترین مجموعه های تلویزیونی این بنگاه رسانه ای به حساب می آمد متوقف کرد. بی بی سی این اقدام را در راستای نوسازی پوشش اخبار هنری خود توصیف کرده است.

«Film …» نام مجموعه ای تحلیلی است که از سال ۱۹۷۱ از شبکه اول بی بی سی پخش می شد و به مرور و نقد فیلم های سینمایی جهان اختصاص داشت. مجموعه «Film …» هر سال بنا بر سیاست های سالانه یک نام جدید اختیار می کرد و آخرین فصل آن با عنوان «Film۲۰۱۸» پخش شد.

این برنامه در طول ۴۷ سال عمر خود از حضور مجریان متفاوت و انگشت شماری برخوردار بود که باسابقه ترین آن ها بری نورمن منتقد و روزنامه نگار سینمایی بود که ۲۶ سال اجرای این برنامه را برعهده داشت. پس از نورمن کنترل برنامه تا سال ۲۰۱۰ به دست جاناتان راس بازیگر و کمدین انگلیسی بود و بعد از او کلودیا وینکلمن برای ۶ سال این وظیفه را برعهده داشت.

کم کم با افول تعداد بیننده ها این برنامه نیز از اولویت بی بی سی خارج و ساعت پخش آن دیرتر و دیرتر شد و مجریان مختلف به صورت چرخشی اجرای آن را برعهده گرفتند. سال ۲۰۱۸ تنها پنج اپیزود هفتگی «Film۲۰۱۸» پخش شد که خود نشان می دهد امسال این مجموعه تنها توانسته است به نقد و مرور دست چینی از فیلم های مهم سال بپردازد.

چارلی لین فیلمساز و منتقد انگلیسی که خود بارها در این مجموعه حضور داشته است دراین باره اظهار کرد که به عقیده او این برنامه دیگر با چشم انداز سینمای معاصر هماهنگ و هم پا نبود.

در سال های اخیر مجموعه قدیمی «Film…» گوی رقابت را به دیگر برنامه های سینمایی بی بی سی همچون «مرور فیلم رادیو ۵ بی بی سی» باخته بود. سخنگوی این بنگاه خبری درباره این موضوع اعلام کرد که جایگزین مجموعه «Film…» با هدف پخش منظم و اجرای سیاستی جدید در راستای ارایه بهترین پوشش هنری، در روزهای آینده مشخص خواهد شد.

 

منبع مهر
کلید واژه :

برنامه سینمایی بی بی سی

،

شبکه جهانی بی بی سی

،

قدیمی ترین برنامه سینمایی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha