پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۵۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مشمولان سهام عدالت «سجامی» می شوند/جزییات جدید از نحوه آزاد سازی دارایی مردم

مدیر عامل سمات با بیان اینکه سهام عدالت به مثابه یک شرکت سرمایه گذاری عمل خواهد کرد، افزود: سامانه سجام درگاه ورودی مردم برای خدمات سهام عدالت خواهد بود.

مشمولان سهام عدالت «سجامی» می شوند/جزییات جدید از نحوه آزاد سازی دارایی مردم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه پیرامون آخرین اقدامات برای آزاد سازی سهام عدالت گفت: در حالی طی 12 سال اخیر در مورد سهام عدالت نظر داده شده که اکنون باید کاری عملیاتی برای آن کرد. بر اساس لایحه ای که دولت به مجلس ارائه کرده، آزاد سازی سهام عدالت از طریق حذف شرکت های سرمایه گذاری استانی و ایجاد صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله(ETF) در بازار سرمایه انجام خواهد شد.

حسین فهیمی افزود: بر این اساس بین 6 تا 10 صندوق سرمایه گذاری قابل معامله(ETF) تخصصی ایجاد می شود که سمات بر مبنای این فرایند اقدام به تست و توسعه بستر الکترونیکی کرده که مشمولان سهام عدالت بتوانند از طریق سامانه سجام خدمات مورد نظر خود را دریافت کنند بنابراین سامانه سجام درگاه ورودی مردم برای خدمات سهام عدالت خواهد بود.

وی با با بیان اینکه سازمان خصوصی سازی متولی دریافت و تسهیل اطلاعات صحیح مشمولان سهام عدالت است، عنوان کرد: در خصوص سهام عدالت مشکل دریافت اطلاعات ناسالم یا به اصطلاح ناپاک  را نخواهیم داشت زیرا هم اکنون حساب های بانکی و هویت مشمولان این سهام مشخص بوده و از اینرو در انتقال اطلاعات از سازمان خصوصی سازی به شرکت سپرده گذاری مسیر آسان تری خواهیم داشت.

خصوصی سازی اما باید این اطلاعات را در سمات ثبت کند تا به این ترتیب سهام عدالت آماده معامله شده و فعالیت های پس از معامله و ریجیستری آن عملیاتی شود.

بین 6 تا 10 صندوق سرمایه گذاری قابل معامله(ETF) تخصصی ایجاد می شود که سمات بر مبنای این فرایند اقدام به تست و توسعه بستر الکترونیکی کرده که مشمولان سهام عدالت بتوانند از طریق سامانه سجام خدمات مورد نظر خود را دریافت کنند بنابراین سامانه سجام درگاه ورودی مردم برای خدمات سهام عدالت خواهد بود.

منبع فارس
کلید واژه :

مشمولان سهام عدالت

،

سهام عدالت

،

سجام

،

سرمایه گذاری

ثبت نظرات
captcha