پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۵۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پیشکسوت هندبال: داورزنی قول داد کسی به هندبال تحمیل نشود/ مدیران قبلی از کاندیداها فعالترند!

پیشکسوت هندبال می گوید که هندبال نیاز به مدیری دارد که ساختار هندبال را به هم بریزد چرا که با ساختار و شرایط کنونی راه به جایی نمی برد.

پیشکسوت هندبال: داورزنی قول داد کسی به هندبال تحمیل نشود/ مدیران قبلی از کاندیداها فعالترند!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حسن پروانه در مورد شرایط این روزهای هندبال ایران اظهار کرد: هندبال ایران این روزها حال خوبی ندارد. ما هم حال و روز خوبی نداریم. هندبال ایران مدتی است نتایج خوبی کسب نکرده است. اکنون هندبال نیازمند یک مدیر توانمند  و جوان است. اگر در میان کاندیداها شخصی با این ویژگی ها وجود داشته باشد برای هندبال موثر است. البته بر روی هر مدیر جوانی هم نمی شود سرمایه گذاری کرد.

وی ادامه داد: خیلی از افراد ثبت نام شده ورزشی نیستند و تنها برای ایجاد رزومه آمده اند. چند گزینه هم از میان کارمندان وزارت ورزش در میان کاندیداها هستند.  مبنای انتخابات این فدراسیون بر محوریت مدیران با سابقه ورزش کشور می چرخد.

پروانه خاطرنشان کرد: ما نیاز داریم کسی بیاید که ساختار هندبال را به هم بریزد. هندبال با ساختار و شرایط کنونی راه به جایی نمی برد. همه دنبال این هستند که تنها ریاست کنند. نمی دانم پشت آن میز چه خبر است که همه به دنبال آن هستند؟ البته از میان همه کاندیداها که 15 نفر هستند، تنها 5 یا 6 نفر را می توان انتخاب کرد، حضور برخی از کاندیداها هزینه بر و خطرناک است. باید برنامه کاندیداها را دید و براساس برنامه هایشان نظرخواهی و به آنها کمک کرد. البته هنوز هیچ کدام از کاندیداها برنامه ای هم ارائه نکرده اند.

پیشکسوت و کارشناس هندبال در مورد ویژگی های مدیر مناسب برای هندبال ایران گفت: اکنون هندبال نیازمند مدیری کاربلد، پرجنبش و جوش و تمام وقت است. اگر چنین مدیری برای هندبال ایران انتخاب شود، قطعا این رشته به موفقیت می رسد و 100 درصد می تواند المپیکی هم شود. اما در شرایط موجود، در فضایی که منافع شخصی مطرح است موفقیت امکان پذیر نیست. تا زمانی که یک مدیر با خواست بازیکنان بیاید و یا بازیکنان با خواست مدیر حذف شوند در این رشته به سرانجام نخواهیم رسید.

پروانه همچنین مدعی شد: به نظر من در حال حاضر انتخابات مدیریت می شود. مدیران قبلی از خود کاندیداها فعال تر شدند. آن ها می خواهند که دوستان و عواملشان همچنان که پست های بیرون از ایران را دارند در داخل هم اثر گذار باشند. البته این اثر که می گویم مثبت نیست. اگر آن ها اثر گذار بودند باید در زمان حضورشان مقام های بهتری کسب می شد. در این یکسال اخیر سه مقام پنجمی برای هندبال ایران به ارمغان آمده است که با توجه به 14 لژیونر، این مقام ها خنده دار است. آن ها در داخل فدراسیون گزینه نگه داشتند تا بتوانند اوضاع را رصد کرده و آرا جمع کنند.

کارشناس هندبال اظهار کرد: وقتی وزارت ورزش بودجه زیادی ندارد باید رییسی بیاید که اسپانسر و یا آورده ای داشته باشد، اما در حال حاضر به نظر می رسد که کاندیداها به امید کمک وزارت خانه جلو می آیند. کاندیداها باید برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت خود برای این رشته را ارائه دهند تا ببینیم می خواهند چه کنند. هندبال در این سال هرچند برنامه ای ندارد اما مسابقات انتخابی با آغاز سال بعد شروع می شود. نباید فردی بیایی که تازه کاسه چه کنم دست بگیرد. 

وی در پایان گفت: به نظرم باید دولو سرپرست فدراسیون تغییراتی را انجام دهد که به همه کاندیداها به یک میزان خدمات رسانی شود، اما در حال حاضر  به نظر می رسد به کاندیداهای خاصی خدمات رسانی می شود. خدا کند انتخابات مهندسی نشود. داورزنی قول داده که هیچ فردی به این فدراسیون تحمیل نخواهد شد. این خیلی خوب است که انتخابات دموکراتیک و منطقی برگزار شود. ما حتی از داورزنی خواستیم که برای هندبال فردی در قد و قواره خودش انتخاب کند، که البته با خنده گفت فعلا همچین شخصی وجود ندارد.

انتهای پیام

منبع ایسنا

منبع ایسنا
کلید واژه :

پیشکسوت هندبال

،

حسن پروانه

،

کارمندان وزارت ورزش

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha