پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۵۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سردار قاسم سلیمانی:

عملیات کربلای 4 عملیات اصلی بود/ دشمن تصور کرد کربلای 4 عملیات فرعی است

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: عملیات کربلای ۴، عملیات اصلی ما بود نه فرعی چراکه بعد از موفقیت کربلای ۵ دشمن تصور کرد کربلای ۴ عملیات فرعی ما بوده است.

عملیات کربلای 4 عملیات اصلی بود/ دشمن تصور کرد کربلای 4 عملیات فرعی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز(دوشنبه) در تماس تلفنی با برنامه حالا خورشید پیرامون حواشی اخیر در خصوص عملیات کربلای ۴ اظهار داشت: عملیات کربلای ۴، عملیات اصلی ما بود نه فرعی چراکه بعد از موفقیت کربلای ۵ دشمن تصور کرد کربلای ۴ عملیات فرعی ما بوده است.

وی با تاکید بر اینکه برخی بحث هایی که این اخیرا درباره جنگ منتشر شد دل خانواده شهدا را به درد آورد، افزود: ما یک فرمانده داشتیم آن هم امام عزیز بود و آقای محسن رضایی یا آقا محسن همه مردم ایران، حق بزرگی به گردن همه ما دارد.

سردار سلیمانی ادامه داد: ایشان طراح عملیات های مهمی بودند که اغلب آنها موفق بود البته برخی دوستان ما مثل حسن باقری نیز نقش ارزنده ای داشتند شهید شدند. نباید در یک موضوعی که بیان می شود فردی که رمز موفقیت ما در ٨سال جنگ بوده مورد شماتت قرار بگیرد.

فرمانده نیروی قدس سپاه تاکید کرد: فقط عملیات کربلای ۴ نبود که به موفقیت نرسید بلکه عملیات رمضان و والفجر مقدماتی هم بودند که کارهای بسیاری برای آنها انجام داده بودیم اما به نتیجه نرسیدند. بعضی مطرح می کنند چرا زمانی که عملیات لو رفت، آقای رضایی دستور عملیات دادند.

وی با بیان اینکه این یک تصمیم شخصی نبود، خاطرنشان کرد: ما در همه عملیات ها درصدی از لو رفتگی را داشتیم. مثلا در یکی از عملیات ها وقتی غواص های ما وارد آب شدند همان زمان دشمن نورافکن روی آب انداخت. منطق لو رفتن نمی تواند مانع یک عملیاتی شود که چندین ماه برای آن تدبیر شده است.

سردار سلیمانی عنوان کرد: ما با فاصله کمتر از ١۵روز عملیات کربلای ۵ را انجام دادیم که عملیات موفقی بود، پیرامون آن هم بحث داشتیم. دشمن در کربلای ۵ دچار غافلگیری شد و تصور دشمن این بود که کربلای ۴ عملیات فرعی ما بوده است.

ادامه دارد...

منبع فارس
کلید واژه :

سردار قاسم سلیمانی

،

عملیات کربلای 4

،

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران

ثبت نظرات
captcha