پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۵۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

موش ها ممکن است اولین مسافران ماه باشند!

رئیس پژوهشگاه بررسی های زیست پزشکی آکادمی علوم روسیه گفت: پیشنهاد می کنیم فدراتسیا، ناو کیهانی جدید روسیه که قرار است پروازی بدون سرنشین انسانی به ماه داشته باشد در نخستین پرواز خود، تعدادی موش را به مدار ماه ببرد.

موش ها ممکن است اولین مسافران ماه باشند!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، اولگ اورلوف رئیس پژوهشگاه بررسی های زیست پزشکی آکادمی علوم روسیه خاطرنشان کرد: ما پیشنهاد رسمی کار بر روی مسایل پزشکی پرتاب سفینه سرنشین دار در پروازهای آینده با موشک حامل فوق سنگین را دریافت کرده ایم که انتظار می رود پرتاب یک ناو سرنشین دار به ماه را بر عهده داشته باشد.

براساس این پیشنهاد، کار مدلسازی ماهواره ای زیستی را سازماندهی کردیم تا با توجه به سناریو که برای پروازهای سرنشین دار نوشته شده، در شرایط واقعی پرواز در مدار ماه آزمایش شود. برای انجام مطالعات پیشگیرانه و بررسی آنچه صورت خواهد گرفت لازم است ما اطلاعات دقیقی از شرایط داشته باشیم.

براساس پیش بینی ها، قرار است قبل از سفر انسان به مدار ماه با سفینه فدراتسیا، این ناو بدون سرنشین، در همان مسیر پروازی داشته باشد تا سامانه های مختلف آن آزمایش و اطمینان لازم به دست آید. زیرا کارشناسان پژوهشگاه بررسی های زیست پزشکی معتقدند قبل از آن برای کسب اطمینان کافی جهت سلامت فضانوردان باید کاوشگرانی با محموله زیستی را راهی مدار ماه کرد. ولادیمیر سچف معاون این پژوهشگاه می گوید: با توجه به این مطلب، ما مایلیم قبل از پرواز سرنشین دار فدراتسیا، چند موش در کاوشگرهای بدون سرنشین به مدار ماه سفر کنند تا برخی بررسی های عینی صورت پذیرد."

به گفته وی، موش ها برای این مطالعات مفید خواهند بود زیرا رفتار و واکنش آنها نسبت به شرایط کیهانی پیش از این بسیار مورد مطالعه قرار گرفته است. با هدایت و مدیریت این موسسه قرار است دو کاوشگر زیست شناسی بیون -1 و بیون-2 در سال 2023 پرتاب شود.

سچف افزود: پرواز انسان با ناو کیهانی فدراتسیا به مدار ماه مسئله مهمی است و برای به دست آوردن نتایج قابل اعتماد، باید آزمایش های زیادی از این نوع صورت گیرد.

براساس آخرین اطلاعات منتشر شده در سایت سازمان فضایی روسیه- روسکاسموس- قرار است ناو کیهانی فدراتسیا که در شرکت فناوری های موشکی و فضایی "انرگیا" ساخته می شود اولین پرواز بدون سرنشین خود را قبل از آوریل 2023 انجام دهد و از سال 2025 باید کار حمل فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی را بر عهده گیرد.

روسکاسموس همچنین در نظر دارد از این سفینه برای پرواز به ماه نیز استفاده کند. این سازمان قصد دارد تا 2030 پروازهای منظم سرنشین دار به مقصد ماه صورت پذیرد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

موش

،

مسافران ماه

،

سفر انسان به مدار ماه

ثبت نظرات
captcha