پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۴۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خبرسازترین شخصیت سال 2018

چرا زیباکلام ترامپ را به عنوان خبرسازترین چهره سال 2018 انتخاب کرد ؟

صادق زیبا کلام گفت: شاید بتوان دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا را خبرسازترین چهره سال 2018 دانست .

چرا زیباکلام ترامپ را به عنوان خبرسازترین چهره سال 2018 انتخاب کرد ؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در آستانه فرا رسیدن سال نو میلادی( 2019) در گفت وگو با کارشناسان و صاحب نظران عرصه بین الملل و سیاست خارجی کشور از آن ها پرسیده که به نظرشان خبرسازترین چهره بین المللی سال 2018 فارغ از عملکرد مثبت یا منفی آن ها چه کسی بوده است؟

 در این ارتباط صادق زیبا کلام با بیان این که انتخاب چهره سال 2018 فارغ از عملکرد مثبت و یا منفی آن شخص ، کار سختی است،  ولی شاید بتوان دونالد ترامپ، را خبرسازترین چهره سال 2018 عنوان کرد، در بیان توضیح علل  این انتخاب، خاطرنشان کرد: رییس جمهور آمریکا در سال 2018 به خاطر سیاست ها، تصمیم گیری ها و نوع اظهار نظرهایش خبرساز بود که آخرین مورد آن را می توان تصمیم وی برای خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه عنوان کرد.

وی با بیان این که این تصمیم ترامپ، تبعات مهمی برای کشورهای سوریه، ترکیه و عراق در موضوع کردها به همراه خواهد داشت ، گفت: او بدون هیچ گونه بازی با کلمات این تصمیم خود را به صورت محکم و قرص اعلام کرده است و حتی استعفای جیمز ماتیس ، وزیر دفاع این کشور هیچ گونه خللی در تصمیم وی در این زمینه ایجاد نکرد.

 این استاد دانشگاه، همچنین ملاقات ترامپ با رهبر کره شمالی، حمله لفظی او به اروپا و تاکیدش مبنی بر این که اروپا باید هزینه های امنیتی خود را خودش پرداخت کند و همچنین تصمیم او مبنی بر خروج آمریکا از برجام را از دیگر اقدامات و تصمیمات خبرساز ترامپ در سال 2018 عنوان کرد و در ادامه   در پاسخ به این سوال که به نظر وی وضعیت رییس جمهور آمریکا در سال 2019 چگونه خواهد بود و آیا او به این گونه سیاست هایش ادامه خواهد داد؟ گفت: به نظر می رسد که ترامپ در سال 2019 همان روند 2018 را ادامه   می دهد چرا که باید به این موضوع توجه داشت که بخشی از محبوبیت ترامپ در داخل آمریکا به شیوه حکومت داری و تصمیمات او باز می گردد. اگر چه این تصمیمات بعضا تبعاتی را به بار آورده است، ولی او در بین رای دهندگان آمریکایی هم چنان محبوب است و هیچ علائمی در دسترس نیست که محبوبیت وی در داخل آمریکا کاهش پیدا کرده باشد.

زیبا کلام در پایان افزود: در حال حاضر او با سیاست هایش باعث شده است که شرایط اقتصادی برای طبقه متوسط و زیر متوسط آمریکا بهبود پیدا کند و این به افزایش محبوبیت وی در داخل آمریکا کمک کرده است.

انتهای پیام

منبع ایسنا

منبع ایسنا
کلید واژه :

زیباکلام

،

ترامپ

،

خبرسازترین چهره سال 2018

ثبت نظرات
captcha