پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۴۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جزئیات دیدار نمایندگان نامزدهای ۸۸ با رهبر انقلاب

یکی از برگ های اتفاقات سال ۸۸ که در نوع خود بی نظیر بود، دیدار رهبر انقلاب با نمایندگان ستادهای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری سال ۸۸ است؛ دیداری که نمایندگان هر یک از ستادهای انتخاباتی کروبی، موسوی، رضایی و احمدی نژاد صحبت کردند و نماینده وزارت کشور و شورای نگهبان نیز به ادعاها پاسخ دادند.

جزئیات دیدار نمایندگان نامزدهای ۸۸ با رهبر انقلاب

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، جزئیات این دیدار را به نقل از کتاب «فتنه تغلب» منتشر کرده است که در ادامه می خوانید:

رهبر انقلاب: بسم ا... الرحمن الرحیم. خیلی خوش آمدید. جلسه ی در واقع بی نظیری است. رفقای دیروز و رقیبان امروز، همه اینجا جمع شده اید و من از خداوند متعال می خواهم که این تجمّع را مایه ی برکت و خیر قرار بدهد و حضور یکایک شما ها در اینجا ان شاءالله برای کشورتان و انقلابتان و این ملّت بزرگ، مبارک باشد.

ترتیب این جلسه را من این جوری فکر کردم که هرکدام از مجموعه ای که در اینجا جمع شده اید - چه مجموعه های مربوط به دستگاه های رسمی کشور مثل وزارت کشور و شورای محترم نگهبان و چه مجموعه های مربوط به ستاد های نامزد های مختلفی که در مسئله این انتخابات فعال بوده اید - از هر کدام از این مجموعه های چندگانه یک نفر حرف دلش و آن چیزی را که در اعماق روحش هست، همان را در دقایق کوتاهی بر زبان بیاورد. هیچ تقیّه و ملاحظه ای هم نکنید؛ نه از من و نه از دیگر مجموعه هایی که اینجا هستند. همان که در ذهنتان هست، آن را بیان کنید، منتها کوتاه.

خواهش می کنم هر کدام از آقایان یا خانم کروبی که اینجا هستند، هر کدام صحبت می کنید، بیش از چهار پنج دقیقه نشود. حرف هایتان را هم بزنید. من هم چند جمله ای بعد عرض خواهم کرد و قصد قربت هم بکنید. هر کدامتان در آنچه خواهید گفت، نیّت کنید که برای خدا و به قصد جلب رضای الهی حرف می زنید. چون بالاخره شما ها را ما اغلب می شناسیم؛ حالا من ممکن است بعضی ها را در جمع به نام نشناسم لیکن اغلب شما ها را ما می شناسیم، با خیلی هایتان سال ها کار کرده ایم، در جا های مختلف با هم بوده ایم و می دانم که همه ی شما ها بچه های انقلابید و برای انقلاب سینه سپر کرده اید، زحمت کشیده اید، کار کرده اید؛ حالا هم در یک مقطعی، در یک چهار راهی، دچار ترافیک و تصادم شده اید. این اتفاق افتاده و تصادفا این جوری از آب درآمده. در ترافیک هم آدم اعصابش خُرد می شود و به جای اینکه در فکر علاج باشد، گاهی مشکل را بیشتر می کند؛ این سر آن داد می کشد، آن سر این داد می کشد. الان وضع این جوری شده است. حالا در این جلسه، من بیشتر اُذُن هستم. دوست دارم از شما ها گوش کنم؛ هر کدامتان آنچه در ذهنتان هست مطرح کنید. منتها کوتاه. من خواهش می کنم یک نفر و آن هم کوتاه صحبت کند. بالاخره شنونده بایستی بفهمد حرف طرف مقابل را؛ می فهمیم حرف ها را. خب حالا این مقدمه ای بود که ما می خواستیم عرض کنیم.

حالا یکی یکی شروع کنید. به نظرم اول ستاد های نامزد های چهارگانه صحبت کنند. یکی از ستاد ها بیفتند جلو، حرفشان را بزنند؛ بعد ستاد بعدی. من البته ترتیب خاصی هم مورد نظرم نیست؛ اگر مایل باشید به ترتیب سنّی آقایان صحبت بکنید، یا به ترتیب حروف الفبا، هر جور که دوست دارید. مدیریت جلسه هم با خود من است و جلسه را خود من اداره می کنم؛ و ان شاءا... آنچه خواهیم گفت، برای شما در نامه ی عملتان پیش خدای متعال، حسنه باشد؛ یعنی سعیتان بر این باشد که آنچه را می گویید، پیش خدای متعال امانت بگذارید. بالاخره با نیّت؛ ممکن است در این چهار مجموعه ی متعارض و متزاحمی که اینجا وجود دارند، حرف ها و عقاید مختلفی وجود داشته باشد؛ یعنی این چیزی را که شما فکر می کنید محض رضای خدا است، دیگری محض رضای خدا نداند، اما لابد خودتان که وارد شده اید، یک نیتی کرده اید و وارد شده اید؛ یک فکری کرده اید و وارد شده اید؛ حرفتان را به حساب همان فکر و همان نیت بر زبان بیاورید و سعی کنید که ان شاءا... این را حسنه قرار بدهید پیش خدای متعال و انتظار داشته باشید که خدای متعال به شما ها اجر بدهد.

خب، حالا اگر بخواهیم به لحاظ سن نامزد های محترم به حساب بیاوریم، اول از (ستاد) آقای کروبی باید شروع کنیم که شیخ النامزدان محسوب می شوند و پیرتر از همه هستند. یکی تان صحبت کنید. حالا هر کدام می خواهید صحبت کنید. (بلندگو را بگذارید جلویشان)

از چپ: فاطمه کروبی، محمدرضا خباز، رسول منتجب نیا، محمدعلی نجفی، مرتضی الویری نمایندگان ستاد کروبی

منبع باشگاه خبرنگاران

منبع ایسنا
کلید واژه :

نمایندگان نامزدهای ۸۸

،

رهبر انقلاب

،

نمایندگان ستادهای انتخاباتی

،

فتنه تغلب

ثبت نظرات
captcha