پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۴۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

برگزاری اردوی تیم ملی قایقرانی معلولان از دهم دی

مهدوی نیا: سعی داریم در ۲ ماده قایقرانی کسب سهمیه کنیم

سرمربی تیم ملی قایقرانی معلولان از برگزاری اردوی تیم ملی قایقرانی معلولان از ۱۰ دی با حضور ۶ قایقران در دریاچه مجموعه ورزشی آزادی خبر داد.

مهدوی نیا: سعی داریم در ۲ ماده قایقرانی کسب سهمیه کنیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مسعود مهدوی نیا  افزود: با توجه به این که در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو به جز کایاک تک نفره در ماده ووا (تک پارو) نیز می توانیم برای نخستین بار کسب سهمیه داشته باشیم و در پارالمپیک ۲۰۲۰ شرکت کنیم، سعی داریم با برگزاری نخستین اردوی تیم ملی قایقرانی از دهم دی با حضور حداقل ۶ قایقران (۲ ورزشکار زن و ۴ مرد) در دریاچه مجموعه ورزشی آزادی، نفرات اصلی خود را برای حضور در مسابقات کاپ جهانی که اردیبهشت سال آینده در دویسبورگ آلمان برای دریافت کلاس بندی بین المللی قایقرانان در ماده ووا برگزار می شود، گزینش کنیم. البته برای این که بتوانیم سهمیه های بیشتری را در این ماده قایقرانی به خود اختصاص دهیم، بعد از برگزاری این اردو، اواخر بهمن مسابقات قهرمانی کشور را خواهیم داشت و در اواخر اسفند بعد از برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی نفرات اصلی اعزامی به مسابقات کاپ جهانی آلمان مشخص خواهد شد.

وی گفت: اولین مرحله کسب سهمیه در کایاک تک نفره و ووا در مسابقات جهانی مجارستان سال آینده انجام خواهد شد که تلاشمان بر این است که بتوانیم سهمیه های بیشتری را نسبت به پارالمپیک ریو در هر دو ماده به خود اختصاص دهیم.

سرمربی تیم ملی قایقرانی معلولان اضافه کرد: چون احتمال کسب سهمیه در ماده قایقرانی ووا (تک پارو) وجود دارد، از کمیته ملی پارالمپیک درخواست کردیم که نمونه ای از این قایق را وارد کشور کند تا بتوانیم از نمونه اصلی آن نمونه های مشابه ای را در داخل کشور تولید کنیم تا قایقرانان برای تمرین در این رشته قایقرانی از نظر تجهیزات مشکل خاصی نداشته باشند.

مهدوی نیا در پایان پیرامون این پرسش، با توجه به این که قایقرانی جزء رشته های تحت پوشش فدراسیون قایقرانی قرار گرفته است آیا هزینه ی اعزام ها و برگزاری اردوهای تیم ملی نیز برعهده ی این فدراسیون است یا خیر؟ افزود: طی تفاهمنامه ای که بین کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون قایقرانی در این زمینه انجام شده، کمیته ملی پارالمپیک قول مساعد داده که در خصوص اعزام ها و برگزاری اردوها حمایت مالی را داشته باشد و از آنها حمایت کند.

انتهای پیام

منبع ایسنا

منبع ایسنا
کلید واژه :

مسعود مهدوی نیا

،

تیم ملی قایقرانی معلولان

،

دریاچه مجموعه ورزشی آزادی

ثبت نظرات
captcha