پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۴۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افزایش بی محابای قیمت کالاها به دلیل فضای روانی صعود نرخ ارز بود/ انتقاد از عملکرد نامناسب دولت

افزایش بی محابای قیمت کالاها به دلیل فضای روانی صعود نرخ ارز بود که در جامعه ایجاد شد که متأسفانه دولت در این خصوص عملکرد بدی داشت.

افزایش بی محابای قیمت کالاها به دلیل فضای روانی صعود نرخ ارز بود/ انتقاد از عملکرد نامناسب دولت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی اکبر کریمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره عدم کاهش اقلام مصرفی و خدماتی مردم با وجود سیر نزولی قیمت ارز اظهار داشت: زمانی که دلار افزایش قیمت یافت این موضوع علیرغم اینکه هیچ ارتباط مستقیمی بین دلار و بسیاری از کالاهایی که در داخل کشور تولید می شود ندارد، شاهد افزایش بی محابای قیمت کالاها بودیم.

وی افزود: افزایش بی محابای قیمت کالاها به دلیل فضای روانی صعود نرخ ارز بود که در جامعه ایجاد شد که متأسفانه دولت در این خصوص عملکرد بدی داشت و سیاستی که در دولت برای مدیریت برای بازار ارز و فضای روانی کشور وجود داشت سبب تشدید فضای روانی شد و کالاها بر اثر آن فضای روانی گران شدند.

*دولت نتوانسته افزایش واقعی نرخ دلار بر قیمت تمام شده برخی از کالاها مدیریت کند

نماینده مردم اراک در مجلس می گوید: دولت نتوانسته در طول این مدت در خصوص آثار واقعی افزایش واقعی نرخ دلار بر قیمت تمام شده برخی از کالاها مدیریت کند.

وی در همین خصوص به ذکر مثالی پرداخت و گفت: مثلاً اگر ظرف لبنیات به دلیل افزایش نرخ ارز افزایش یافته باید سازمان حمایت از مصرف کننده این افزایش را آنالیز کند و اعلام کند که این میزان به کالا اضافه شد و به اطلاع مردم برساند.

کریمی معتقد است : به دلیل ضعف مدیریت دولت در بازار و کنترل بسیاری از افراد سودجو قیمت نهایی تولیدات خودرو بی حساب و کتاب افزایش دادند که این فشار مضاعفی را به مردم وارد ساخته است و در مجموع شرایطی را رقم زده که شاهد یک تورم افسارگسیخته بی حساب و کتاب در جامعه هستیم و این مشکلات جدی برای مردم ایجاد کرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت باید در این خصوص با یک برنامه منسجم ورود می کرد، گفت: در مقوله خودرو نیز اگر بخشی از تولید خودرو که ارزبری دارد و به واسطه افزایش قیمت ارز گران شده باید مشخص شود که سهمش در قیمت خودرو چقدر است.

در مقوله خودرو نیز اگر بخشی از تولید خودرو که ارزبری دارد و به واسطه افزایش قیمت ارز گران شده باید مشخص شود که سهمش در قیمت خودرو چقدر است.

منبع فارس

منبع فارس
کلید واژه :

قیمت کالاها

،

فضای روانی

،

صعود نرخ ارز

ثبت نظرات
captcha