قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۴۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

طالبان خطاب به آمریکا: از سرنوشت شوروی عبرت بگیر!

طالبان در بیانیه ای به مناسبت سالگرد حمله نظامی شوروی سابق به افغانستان به آمریکا هشدار داد، اگر خاک افغانستان را ترک نکند به سرنوشتی مشابه شوروی در دهه ۱۹۸۰ گرفتار خواهد شد.

طالبان خطاب به آمریکا: از سرنوشت شوروی عبرت بگیر!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  به نقل از خبرگزاری فرانسه این بیانیه در حالی منتشر شده که اخیرا دولت آمریکا از برنامه های خود برای کاهش تعداد نظامیان اش در افغانستان خبر داد.

گروه شبه نظامی طالبان در این بیانیه به مناسبت سی و نهمین سالگرد حمله شوروی سابق به افغانستان تصریح کرد: نیروهای آمریکایی با «خفت» روبه رو هستند و باید «خیلی چیزها از تجربه دشمن سابق جنگ سرد خود فرا بگیرند».

نیروهای شوروی سابق در سال ۱۹۸۹ بعد از یک دهه اشغالگری در افغانستان خاک این کشور را ترک کردند که در پی این اتفاق جنگ داخلی خونین در افغانستان به راه افتاد و طالبان ظهور پیدا کرد.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در این بیانیه که به سه زبان انگلیسی، فارسی دری و فارسی پشتو منتشر شد، گفت: از شکست شوروی در افغانستان عبرت بگیرید و دست از آزمودن غیرت قبلا ثابت شده افغان ها، بردارید.

مجاهد خاطر نشان کرد: هرگونه روابط آینده بین آمریکا و طالبان باید برپایه «اصول اقتصادی و دیپلماتیک درست باشد نه برپایه درگیری. این در حالی است که طالبان هنوز رسما به خبر مربوط به تصمیم ترامپ برای خارج کردن حدود نیمی از ۱۴ هزار نیروی مستقر در افغانستان واکنش نشان نداده است.

با این حال یک فرمانده ارشد این گروه گفته که طالبان از این بابت بسیار خوشحال است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

طالبان

،

افغانستان

،

تروریسم

،

آمریکا

ثبت نظرات
captcha