قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۴۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر بازرگانی ترکیه خبر داد

احتمال تمدید معافیت ترکیه برای ادامه خرید نفت ایران

وزیر بازرگانی ترکیه اعلام کرد که آنکارا انتظار دارد آمریکا معافیت از تحریم هایش در خصوص واردات نفت ایران را تمدید کند.

احتمال تمدید معافیت ترکیه برای ادامه خرید نفت ایران

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رخسار پکجان در گفت وگو با شبکه تلویزیونی NTV در آنکارا با اشاره به معافیت موقتی که به ترکیه اجازه داده به خرید نفت ایران به مدت شش ماه ادامه دهد، گفت: ما انتظار داریم معافیت ترکیه از تحریم ها تمدید شود.

پکجان همچنین اظهار کرد که انتظار دارد تعرفه های بیشتری که از سوی آمریکا روی واردات برخی از کالاهای ترکیه وضع شده اند حذف شود.

وی بدون اشاره به جزییات، گفت: ما در مذاکراتمان سیگنال های مثبتی دریافت کرده ایم.

بر اساس گزارش بلومبرگ، رجب طیب اردوغان - رییس جمهور ترکیه - در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با دکتر حسن روحانی - رییس جمهوری اسلامی ایران - در ۲۰ دسامبر گفته بود: تحریم های آمریکا علیه ایران امنیت و ثبات منطقه را به مخاطره انداخته است و دو کشور در تلاش برای به حداقل رساندن تاثیر تحریم ها در تجارت دوجانبه هستند.

ترکیه برای تامین نیازهای انرژی خود به واردات نفت ایران به شدت متکی است و ایران به دلیل همجواری، کیفیت نفت و قیمت مناسب آن، یکی از منابع اصلی نفت ترکیه است. این کشور پیش از این از تصمیم آمریکا انتقاد و اعلام کرده بود که آنکارا روابط تجاری خود با ایران را به خواست کشورهای دیگر قطع نمی کند. طبق آخرین آمار، ترکیه حدود ۹۷ هزار بشکه در روز نفت ایران را در اوت و ۱۳۳ هزار بشکه در روز در سپتامبر در مقایسه با بیش از ۲۴۰ هزار بشکه در روز در آوریل وارد کرد و در دو هفته نخست اکتبر ترکیه سه محموله یک میلیون بشکه ای نفت ایران را خریداری کرده که معادل حدود ۹۷ هزار بشکه در روز است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

معافیت تحریم

،

معافیت ترکیه

ثبت نظرات
captcha