پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۳۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اعتراض جلیقه زردها در سال جدید میلادی ادامه می یابد

نماینده ‎های جنبش جلیقه های زردهای فرانسه بامداد جمعه در گفت وگو با فرانس پرس از برنامه ریزی برای ادامه اعتراض ها در سال جدید میلادی خبر دادند.

اعتراض جلیقه زردها در سال جدید میلادی ادامه می یابد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «لاتیشا دووال» از سخنگوهای این جنبش اعتراضی به این رسانه گفت که هفتمین دور تظاهرات، شنبه آینده در شهرهای فرانسه برگزار می شود و در هفته های آتی ادامه می یابد.
برخی نمایندگان این جنبش از مردم خواسته اند که حتی شب سال نوی میلادی را برای اعتراض به سیاست های دولت در خیابان ها سپری کنند.
«بنجامین کاچی» از نمایندگان جلیقه زردها به این خبرگزاری گفت که اگر دولت حاضر به عقب نشینی و پذیرش خواسته های معترضان نشود، جنبش تا چند هفته دیگر به قیامی به گفته او «سراسری» بدل خواهد شد.
خیابان های پاریس در هفته های گذشته صحنه درگیری خشونت بار نیروهای پلیس و معترضان فرانسوی بوده است.
اعتراض ها در ابتدا در واکنش به سیاست های اقتصادی «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه به ویژه در حوزه سوخت و مالیات آغاز شد، اما به سرعت جنبه ای سیاسی یافت.
دولت این کشور در هفته های گذشته با عقب نشینی از برخی سیاست های خود و اختصاص بودجه بیشتر به کارگران و بازنشسته ها، سعی در مدیریت بحران ایجاد شده داشته، اما در این مسیر موفق نبوده است.
محله های اطراف برج ایفل هرساله در شب سال نو، میزبان گردشگرانی از کشورهای مختلف دنیا است و جنبش جلیقه زردها امسال نگرانی مقام های فرانسوی از کاهش تعداد گردشگر را به دنبال داشته است.

انتهای پیام 

منبع ایرنا
کلید واژه :

جلیقه زردها

،

سال جدید میلادی

،

لاتیشا دووال

ثبت نظرات
captcha