پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۳۳۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دیپلماسی دیپورت دیپلمات ها

سه سال پیش حسن روحانی، شادمان از امضای برجام، در جمع سفرای ایرانی از پیروزی های حاصل از این توافق نامه گفت و احترام جهان به دیپلمات های ایرانی را معادل احترام به ملت ایران دانست. اما تعامل کشورهای غربی با دیپلمات های ما چگونه است؟

دیپلماسی دیپورت دیپلمات ها

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سه سال پیش که برجام تازه امضا شده بود، دولت تمام تلاش خود را به کار گرفت که این توافق را فتح الفتوح دیپلماسی کشور معرفی کند. هیچ نشستی نبود که اعضای دولت در آن حاضر باشند و از عواید برجام برای ایران سخن نگویند.

حدود ۴ماه پس از امضای این توافق و در آستانه اجرایی شدن آن، رئیس جمهور همه سفرا و روسای دفاتر نمایندگی ایران در کشورهای مختلف را به تهران فراخواند و باز هم از منافع برجام گفت. روحانی گفت: «احترام جهان به دیپلمات های ما، احترام به عظمت ملت ایران است». حرف درستی که کسی فکر نمی کرد تا این حد از واقعیت فاصله داشته باشد.

کسی فکر نمی کرد در کمتر از سه سال، ورق اینچنین برگردد و همه دستاوردهای ذکر شده، اینچنین زیر سوال رفته و با چالش مواجه شود.

در این ویدیوی کوتاه، مروری کرده ایم بر نوع تعامل تعدادی از کشورهای غربی و منطقه با دیپلمات های ایرانی، آن هم فقط در چند ماه اخیر.

منبع فارس
کلید واژه :

دیپلماسی

،

دیپورت

،

ظریف

ثبت نظرات
captcha