پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۳۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پسر پرسپولیس در آستانه بازگشت به فوتبال ایران

انتقال جذاب زمستانی؛ حقیقی در مسیر شجاعی و دژآگه؟

بعد از 9 سال حضور در فوتبال اروپا و تجربه لیگ های روسیه، پرتغال و سوئد اکنون شاید چالش بزرگی در انتظار شماره یک سابق تیم ملی باشد.

انتقال جذاب زمستانی؛ حقیقی در مسیر شجاعی و دژآگه؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علیرضا حقیقی اولین بار در 25 مهر 85 نام خود را بر سر زبان ها انداخت؛ وقتی که در 18 سالگی به عنوان دروازه بان تعویضی جانشین فرشید کریمی شد تا برابر کاپیتان تیم ملی در ضربه پنالتی قرار گیرد و ضربه علی دایی را مهار کرد.
حقیقی در این مدت از 18 سالگی تاکنون که 30 سالگی را پشت سر می گذارد روزهای عجیب و خاطره سازی را شکل داده و از این حیث به دروازه بانی جالب توجه در فوتبال ایران تبدیل شده است. از اولین اکشن دروازه بان حرفه ای که با مهار پنالتی علی دایی همراه بود تا حضور در جام جهانی و بعد از آن جام ملت ها و تجربه 6 تیم اروپایی برای او که می تواند جالب توجه باشد.


حقیقی که در جام جهانی 2014 به چهره ویژه ایران در برزیل تبدیل شده بود، با حضور موفق برابر آرژانتین و نیجریه در آستانه یک تجربه فوق العاده به مرحله بعدی قرار داشت که با شکست در دیدار آخر برابر بوسنی شرایط رویایی پیش نرفت. او در جام ملت های آسیا پیراهن شماره یک ایران را در اختیار گرفت و در سه دیدار مرحله گروهی با کسب سه پیروزی و سه کلین شیت به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعدی شد اما در مرحله یک چهارم برابر عراق در ضربات پنالتی ناکام ماند و نتوانست به افتخاری با تیم کارلوس کی روش دست یابد.


او که آخرین حضورش در فوتبال اروپا را به همراه سونسوال سوئد در فصل 2017 پشت سر گذاشت توانست در نیم فصل حضورش به عنوان سومین دروازه بان برتر این لیگ نام خود مطرح کند. با این حال در شرایطی که به دنبال پیگیری مراحل انتقال خود به لیگ انگلیس بود با بدشانسی بزرگ بابت ویزای کار مواجه شد تا این انتقال نهایی نشود. حقیقی در این مدت با پیگیری مراحل درمانی خود که از مصدومیت جام ملت های استرالیا برجا مانده بود در کلینیک مونیخ، طی ماه های اخیر تمرینات اختصاصی خود را دنبال کرده و همچنان رویای حضور در فوتبال اروپا را دنبال می کند.


با این حال با بازگشت مسعود شجاعی و اشکان دژآگه به فوتبال ایران و زمزمه حضور رضا قوچان نژاد در لیگ ایران، این گمانه زنی در خصوص بازگشت دروازه بان ملی پوش سابق نیز شکل گرفته و می توان در انتظار چهارمین انتقال از تیم ملی در جام جهانی برزیل به لیگ برتر بود.

 


بیرانوند از پرسپولیس جدا می شود


بازگشت علیرضا حقیقی به فوتبال ایران بستگی به جدایی علیرضا بیرانوند خواهد داشت. مهمترین گزینه وسوسه کننده برای این دروازه بان بازگشت به پرسپولیس به عنوان تیم محبوب خود است. علیرضا بیرانوند که پیش از جام جهانی روسیه نیز زمزمه جدایی اش از پرسپولیس شنیده می شد، در نهایت با توجه به محرومیت نقل و انتقالاتی این باشگاه به قراردادش پایبند ماند. اکنون اما بار دیگر با پایان این محرومیت گفته می شود او به دنبال انتقال از این تیم به لیگ اروپایی است و همه چیز را به پایان جام ملت ها منوط کرده است. در شرایطی که طی روزهای اخیر اسامی زیادی درباره جانشینی احتمالی شماره یک کنونی تیم ملی مطرح شده، گفته می شود حقیقی هم احتمالا بعد از 9 سال حضور در اروپا می تواند با توجه به پوئن بازیکن آزاد بودن و آشنایی با شرایط این باشگاه و تجربه بالا در این تیم و محبوبیتی که بین هواداران دارد، به عنوان جانشین او مطرح شود.


پسر پرسپولیسی انتقال جذاب زمستانی پرسپولیس؟


پرسپولیس در نقل و انتقالات زمستانی در حال حاضر با مهدی ترابی، سروش رفیعی، مهدی شیری، مهدی شریفی و سعید کریمی به توافق نهایی دست یافته است و از آنها در نیم فصل دوم سود خواهد برد. از سینا مریدی و محمد نادری نیز به عنوان گزینه های بعدی انتقال به این باشگاه یاد می شود. در این بین در روزهایی که شایعه حضور رضا قوچان نژاد در ایران نیز داغ شده، باید در انتظار ماند و دید پسر محبوب پرسپولیسی ها نیز از ماجراجویی در فوتبال اروپا دست خواهد کشید و به لیگ ایران بازخواهد گشت یا خیر.

 

منبع ورزش سه
کلید واژه :

علیرضا حقیقی

،

دروازه بان

ثبت نظرات
captcha