قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۲۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کتاب صوتی « ماه به روایت آه» منتشر شد

کتاب صوتی ماه به روایت آه از سوی نشر کتاب نیستان روانه بازار کتاب شد.

کتاب صوتی « ماه به روایت آه» منتشر شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، کتاب صوتی «ماه به روایت آه» با صدای احسان چریکی و مریم مه نگار از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر شد.

«ماه به روایت آه» اثر مرحوم ابوالفضل زرویی نصرآباد، روایت او از زندگانی و شخصیت حضرت ابوالفضل العباس(ع) است.

نویسنده در این کتاب کوشیده تا از زبان دوازده راوی ، ناگفته هایی از قبل و بعد از شهادت پرچمدار کربلا را با امانتداری ، پایبندی به مستندات تاریخی و روایی و پرهیز از اغراق، روایت کند.

بر خلاف انتظار، در کتاب به شکل و شیوه شهادت حضرت ابوالفضل(ع) اشاره ای نشده و نویسنده عمده همت خود را صرف بازگویی و رازگشایی از اموری کرده که با وجود جذابیت برای مخاطب، متاسفانه کمتر بدانها پرداخته شده است؛ اموری همچون خانواده مادری، کودکی، ازدواج، فرزندان، برادران، حیطه دانش و معرفت و جایگاه آن حضرت در میان اهل بیت و مسلمانان آن روزگار.

از دیگر جذابیتهای این کتاب، ذکر تاریخ شمسی تمامی رخدادهاست که خواننده فارسی زبان را با زمان وقوع حوادث در روز و ماه و سال هجری شمسی آن وقایع آشنا می کند.

زرویی در نگارش این دوازده روایت، با تکیه بر منابع دست اول تاریخی و مطالعه و فیش برداری از قریب شصت کتاب، ضمن رعایت ایجاز  پرهیز از اطناب و نگاه احساسی، متنی خواندنی و قابل اعتماد و استناد فراهم آورده است؛ متنی که در عین سادگی ساختار ادبی محکم و قابل تاملی دارد. به جز یک راوی (زید بازرگان) تمام راویان کتاب (مسلم بن عقیل، فاطمه کلابیه، حضرت زینب، امام حسین علیه السلام، ام کلثوم، لبابه، عبدالله بن ابی محلّ، کزمان، شبث بن ربعی، سرجون و عبیدالله بن عباس) شخصیتهای واقعی اند.

کتاب صوتی «ماه به روایت آه» که با صدای مریم مه نگار و احسان چریکی منتشر شده است، در سایت و اپلیکیشن «نوار» و «کتابراه» قابل دسترسی و خرید است.

منبع مهر
کلید واژه :

کتاب صوتی ماه به روایت آه

،

نشر کتاب نیستان

،

احسان چریکی

اخبار مرتبط
ثبت نظرات
captcha