قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۲۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خبرسازترین شخصیت سال 2018

موسویان: پوتین درسال ۲۰۱۸ از سایر رهبران قدرت های جهانی موفق تر عمل کرد

یک دیپلمات پیشین کشورمان گفت: پوتین توانسته است در سال گذشته میلادی منافع ملی روسیه را در شرق، غرب و خاورمیانه به خوبی و در سطحی عالی پیش ببرد.

موسویان: پوتین درسال ۲۰۱۸ از سایر رهبران قدرت های جهانی موفق تر عمل کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سید حسین موسویان در پاسخ به این پرسش که از نظر شما مهم ترین و تاثیرگذارترین شخصیت سال 2018 کیست؟ گفت: به نظرم پوتین درسال ۲۰۱۸ از سایر رهبران قدرت های جهانی موفق تر عمل کرد.

وی ادامه داد: پوتین با نفوذ در سیستم داخلی آمریکا، یک بحران سیاسی بزرگ در این کشور شکل داد که بی سابقه یا کم سابقه است.

این دیپلمات باسابقه کشورمان تصریح کرد: هم چنین توانست ترکیه که پایگاه ناتو در منطقه است را به سمت خود جلب کند و به علاوه اهداف خود در سوریه را با قدرت به پیش برد.

موسویان گفت که یکی از مهم ترین اقدامات رییس جمهور روسیه کاهش تاثیر تحریم های آمریکا و اروپا به حداقلی ترین سطح ممکن بود و از فرصت ترامپ برای ایجاد شکاف در اروپا و جبهه ناتو به بهترین شکل استفاده کرد، تا جایی که در قلب اروپا در مراسم عروسی وزیر خارجه اتریش با او رقصید تا جواب رقص شمشیر ترامپ در ریاض را بدهد.

وی ادامه داد: پوتین توانست روابط خود با قدرت های بلوک شرق به ویژه چین و هند را گسترش دهد و هم زمان روابط با ایران و دشمنان ایران در منطقه مثل عربستان را گسترش داد.

این دیپلمات پیشین کشورمان هم چنین تسلط روسیه به طور قدرتمند بر مساله کریمه را از ابعاد دیگر قدرت این کشور در عرصه بین الملل عنوان کرد.

موسویان گفت: روسیه، طالبان، دشمن دیرینه خود را به مسکو دعوت کرد تا از فرصت ضعف آمریکا در افغانستان برای بازگشت به کابل استفاده کند، درحالی که پاکستان و عربستان هم از تلاش مسکو برای بازگرداندن طالبان به قدرت استقبال کردند و آمریکا هم ناچار به مذاکره با طالبان شد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
کلید واژه :

خبرسازترین شخصیت سال 2018

،

قدرت های جهانی

،

پوتین

ثبت نظرات
captcha