پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۲۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اردوغان: نتانیاهو در حال اجرای تروریسم دولتی است

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه نخست وزیر رژیم صهیونیستی مشغول اجرای تروریسم دولتی در فلسطین اشغالی است تاکید کرد صهیونیست ها به دلیل جنایاتی که مرتکب شده اند اجازه ندارند از کسی انتقاد کنند.

اردوغان: نتانیاهو در حال اجرای تروریسم دولتی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز گذشته (یکشنبه) در واکنش به اظهارات توهین آمیز نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که «بنیامین نتانیاهو» رئیس یک تروریسم دولتی است.

نتانیاهو در صفحه شخصی توئیتر خود نوشته بود: «اردوغان، فاتح قبرس شمالی و کسی که ارتشش در داخل و خارج از ترکیه زنان و کودکان را در روستاهای کُردنشین قتل عام می کند، نمی تواند درباره اخلاق به موعظه اسرائیل بپردازد».

اردوغان اما طی سخنرانی در جمع هوادارانش در استانبول گفت: «اردوغان صدای ستمدیدگان و مظلومان است و تو (نتانیاهو) صدای ستمگران و ظالمان هستی. تو در حال اجرای تروریسم دولتی هستی».

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» وی با بیان اینکه صهیونیست ها با اشغال اراضی فلسطینی ها به جنایت مشغول هستند، توضیح داد: «اسرائیل حق ندارد از هیچکسی انتقاد کند، وقتی که گناهان، ویرانی ها، کشتار و جنایاتی که خودش در حق بشریت انجام داده را نادیده می گیرد».

رئیس جمهور ترکیه ضمن تاکید بر ناراحتی نتانیاهو از «همراهی ترکیه با فلسطینیان مظلوم و ستمدیده»، خاطر نشان کرد: «اما اسرائیل زنان و کودکان (فلسطینی) را با ضرب وشتم و بیرون کشیدن (از خانه هایشان) مورد ستم قرار می دهد و آنها را در دستان نظامیان و سربازان خود رها می کند».

اردوغان با بیان اینکه رژیم صهیونیستی یک «تروریسم دولتی» است، افزود: «ترکیه در حال مبارزه با تروریسم است، نه اینکه (مانند شما) بی گناهان را تروریست بپندارد».

در بخشی از این سخنرانی، مردم ترکیه شعارهایی در حمایت از آزادی قدس سر داده و از اردوغان خواستند: «رئیس، ما را به قدس ببر (تا این شهر را فتح و آزاد کنیم)». او هم به این شعار جواب مثبت داده و گفت: «ان شاءالله به زودی (به قدس می رویم و آن را فتح و آزاد می کنیم)».

«مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه نیز امروز (دوشنبه) در واکنش به اظهارات نتانیاهو گفت: «به نظر می رسد که نتانیاهو اخیرا عصبانی و ناراحت است، چون دیده که نمی تواند سوریه را تجزیه کند». (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ق

منبع فارس
کلید واژه :

اردوغان

،

نتانیاهو

،

تروریسم دولتی

،

تروریسم

ثبت نظرات
captcha