پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۲۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شریعتی: اعلام پیروزی موسوی در شب انتخابات به مصلحت نبود

عضو ستاد انتخابای میرحسین موسوی درباره اعلام پیروزی میرحسین در شب انتخابات معتقد است: اصل برگزاری آن کنفرانس خبری در آن ساعت مورد نقد من بود و خدمت ایشان هم عرض کردم. آن کنفرانس خبری به مصلحت نبود و با مشورت احزاب حامی ایشان نبود.

شریعتی: اعلام پیروزی موسوی در شب انتخابات به مصلحت نبود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سعید شریعتی عضو سابق شورای مرکزی حزب مشارکت و عضو کنونی شورای مرکزی اتحاد ملت که از  چهره های نزدیک به سعید حجاریان محسوب می شود گفت وگویی با روزنامه فرهیختگان انجام داده است.

در ادامه بخشی از گفت وگوی این عضو ستادمیرحسین موسوی در انتخابات سال ۸۸ را می خوانید:


برگزاری نشست خبری در دقایق پایانی انتخابات و ادعای پیروزی با اختلاف بسیار زیاد پیش از شمرده شدن رای حتی یک صندوق، براساس چه سیاست ورزی ای اتفاق افتاد و چه مستندی دارد؟
من البته شخصا به خود آقای مهندس موسوی هم عرض کردم، بعد از اینکه از زندان آزاد شدم خدمت ایشان رسیدم و گفت وگو کردیم و نسبت به برگزاری آن مصاحبه نقد داشتم. حداقل به عنوان یکی از افراد دارای مسئولیت در ستاد انتخاباتی آقای موسوی باید در جریان برگزاری آن مصاحبه قرار می گرفتم، ولی حین و بعد از برگزاری متوجه چنین نشست خبری شدم! اصل برگزاری آن کنفرانس خبری در آن ساعت مورد نقد من بود و خدمت ایشان هم عرض کردم. آن کنفرانس خبری به مصلحت نبود و با مشورت احزاب حامی ایشان نبود. کسانی که این ذهنیت را برای آقای موسوی ساختند که با نتیجه بالا پیروز انتخابات است، یاران اصلاح طلب آقای موسوی نبودند. آقای موسوی در اثر اخبار و اطلاعاتی که از منابع اصولگرا گرفته بودند، این ادعا را کرد.
 با فرض صحت این حرف شما، شخص بنده که کاندیدا نشده بودم که بگویند بی تجربه است و نمی داند.
من نمی خواهم درباره دلایل تصمیم مهندس موسوی صحبت کنم. از نظر خود مهندس موسوی اقدام مشروع و معقولی بود و برای دفاع از آنچه که رأی مردم می دانست، انجام شد.
 فقط از نظر خودشان این اقدام مشروع و معقول بوده است.
خیر، خیلی از افراد دیگر هم دفاع می کنند، ولی اگر آقای موسوی از من به عنوان یک خدمتگزار کوچک در ستاد انتخاباتی مشورت می گرفت، با برگزاری آن کنفرانس مطبوعاتی مخالفت می کردم. به هرحال من می خواهم بگویم در سال 92 و 96 بحث تقلب با «غ» نبود؛ یعنی با فرمان صریح و منتشرشده رهبری، نیروهای نظامی از هرگونه مداخله در انتخابات منع شدند و انصافا این منع را تا حدود زیادی رعایت کردند. نتیجه انتخابات هم منصفانه بود و رقبا هم پذیرفتند و هیچ کس خدشه جدی به انتخابات سال 92 و 96 وارد نکرد، الا برخی اشکالاتی که همیشه وجود داشته است. لذا من می گویم این بحث تقلب با «ق» را کنار بگذاریم. از ابتدا هم می گفتم. از قبل دستگیری خود در سال 88 هم گفتم؛ ادعایی که نتوان از آن دفاع کرد، از طرف گروه سیاسی نباید مطرح شود.

انتهای پیام

منبع فارس
کلید واژه :

اعلام پیروزی موسوی

،

سعید شریعتی

ثبت نظرات
captcha