پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۲۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فریبا: دایی و محمدخانی رکورد آقای گلی ام را در آسیا شکستند/حضور در نیمه نهایی رؤیا نیست

کارشناس فوتبال گفت: حضور در نیمه نهایی جام ملت های آسیا برای تیم ملی ایران رؤیا نیست.

فریبا: دایی و محمدخانی رکورد آقای گلی ام را در آسیا شکستند/حضور در نیمه نهایی رؤیا نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، بهتاش فریبا در مورد ارزیابی اش از حضور تیم ملی ایران در جام ملت های امارات گفت: کار بسیار سختی داریم همه تیم ها آماده هستند حتی تیم هایی که در گذشته درجه ۳ محسوب می شدند پیشرفت کرده اند دیگر نباید انتظار داشته باشیم که ۶-۷ گل به یمن و ویتنام بزنیم. در بازی های آسیایی دیدید که تیم ملی مقابل تیم هایی از شرق آسیا چه شرایطی پیدا کرد. اکنون تیم ملی ویتنام پیشرفت کرده است حتی هندوستان هم بر روی ورزش خود سرمایه گذاری زیادی انجام داده است. ضمن اینکه قدرت های قدیمی آسیا مثل ژاپن، کره و استرالیا هم هستند. عربستان، قطر و امارات هم تیم های خوبی محسوب می شوند.

وی افزود: در ۷-۸ سال گذشته تیم ملی ما را کارلوس کی روش هدایت کرده است و تغییراتی هم که مدنظرش بود در تیم اعمال کرده است بازیکنان جوانی به تیم ملی اضافه کرد که اکنون آنها باتجربه شده اند. اکثر ملی پوشان ما در خارج از ایران بازی می کنند و تجربه بین المللی دارند. فکر می کنم با این شرایط تیم ملی ایران هم یکی از مدعیان قهرمانی آسیا است.

فریبا با اشاره به هم گروهی ایران با تیم عراق گفت: عراق همیشه حریف سرسختی برای ما بوده است اگر بتوانیم در مرحله اول به عنوان صدرنشین از گروه مان صعود کنیم در مرحله بعدی کار راحت تری داریم.

وی در مورد اینکه کارلوس کی روش حضور ایران در جام ملت های آسیا را یک رؤیا دانسته، گفت: برای تیم ملی ایران که سه بار قهرمان آسیا شده، چند مرتبه به مقام سوم رسیده است حضور در نیمه نهایی این جام نمی تواند رؤیا باشد. ما در سال ۱۹۸۰ در حالی که جنگ تحمیلی آغاز شده بود و ملی پوشان ما شرایط روحی بدی به خاطر اخبار جنگ پیدا کردند در جام ملت ها سوم شدیم.

کارشناس فوتبال افزود: آن زمان طبق قرعه باید در نیمه نهایی با کویت بازی می کردیم اخبار جنگ هم روحیه بازیکنان ما را به شدت پایین آورده بود. کویتی ها هم مدام اخبار را با بزرگ نمایی در اردوی ما پخش می کردند و دسترسی به تلفن و ارتباط با ایران هم نداشتیم و تیم تحت الحفظ بود و دور تا دور هتل ما را پلیس گذاشته بودند. شب قبل از بازی که مهم ترین شب مسابقه است اکثر بازیکنان ما نگران خانواده هایشان بودند و تقریباً تا صبح بیدار بودند. با این حال مقابل کویت ۲ بر ۱ بازنده شدیم در حالی که می توانستیم همان بازی را ۴ بر ۲ ببریم. در بازی رده بندی هم کره شمالی را ۳ بر صفر بردیم به عنوان سومی رسیدیم. تازه آن زمان پولی هم در فوتبال ما نبودو پرویز دهداری هم با تیم ملی همین مقام را تکرار کرد پس حضور در نیمه نهایی برای ایران رؤیا نیست.

بازیکن اسبق تیم ملی با اشاره به آقای گلی خود در جام ملت های ۱۹۸۰ عنوان کرد: آن زمان و با آن شرایطی که تیم داشت من آقای گل آسیا شدم هفت گل زدم و تا سال ها رکورد گلزنی در جام ملت ها در دست من بود. پس از آن ناصر محمدخانی و سپس علی دایی رکوردم را شکستند و خوشحالم که باز هم ایرانی ها توانستند این رکورد را به دست بیاورند.

فریبا تصریح کرد: بعد از اینکه بازی را به کویت باختیم توانستم با ایران ارتباط بگیریم و از کشورمان خبردار شدیم و فهمیدیم اخبار دروغی به ما داده بودند اینکه عراقی ها اهواز را گرفته اند و در راه حرکت به سمت تهران هستند. ما برای اولین بار بود که چنین اخباری از جنگ می شنیدیم و این شرایط اوقات سختی را در آن جام ملت ها برای ما رقم زد.

انتهای پیام

منبع فارس

منبع فارس
کلید واژه :

بهتاش فریبا

،

جام ملت های آسیا

،

کارلوس کی روش

ثبت نظرات
captcha