پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۲۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سناتوردموکرات تاکید کرد

خروج آمریکا از سوریه هدیه کریسمس ترامپ به روسیه و ایران است

یک سناتور دموکرات آمریکا گفت که با خروج نظامیان این کشور از منطقه، مسیر برای ایران، ترکیه و روسیه هموار می شود.

خروج آمریکا از سوریه هدیه کریسمس ترامپ به روسیه و ایران است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یک سناتور دموکرات اهل ایالت «دلور» یکشنبه شب درباره تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور پیرامون عقب نشینی از سوریه گفت، ترامپ در حال اهدای هدیه بزرگ کریسمس به روسیه و ایران است.

به نوشته وبگاه «هیل» سناتور «کریس کونز» عضو کمیته روابط خارجی سنا با بیان این که ترامپ با این کار هدیه بزرگی را به ایران و روسیه اهدا می کند، اظهار داشت که تصمیم گیری در سیاست خارجی که از سوی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «رند پال» سناتور ایالت کنتاکی تشویق شود، ایده ای وحشتناک است.

 وی در بخش دیگری اظهار داشت: «نباید توپ را در خط پنجم (اشاره به مکانی مهم در فوتبال آمریکایی) از دست دهیم .ماموریت علیه داعش که آمریکا در آنجا ائتلافی متشکل از چند کشور را تشکیل داده است، در آستانه برنده شدن و نابود ساختن کامل داعش در سوریه قرار دارد.»

سناتور آمریکایی در ادامه گفت: «عقب نشینی ما در برهه کنونی و رها کردن متحدان کرد، مسیر را برای ایران، روسیه و ترکیه جهت احاطه بر سوریه هموار می کند.»

دونالد ترامپ در تصمیمی جنجالی در هفته گذشته از عقب نشینی نظامیان آمریکا از سوریه خبر داد. وی روز گذشته نیز در توییتی نوشت :«قرار بود سه ماه و نه هفت سال در سوریه باشیم.»(جزئیات بیشتر)

 این تصمیم ترامپ  موجی از انتقادها را در پی داشت به طوری که «جیمز متیس» وزیر دفاع این کشور  از استفعای خود خبر داد. آخرین اخبار نیز از حکم برکناری متیس در یکشنبه شب و از سوی ترامپ حکایت دارد.

 انتهای پیام

منبع فارس
کلید واژه :

خروج آمریکا از سوریه

،

هدیه کریسمس ترامپ

،

روسیه و ایران

ثبت نظرات
captcha