پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۱۲۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مگر شاخ غول را شکستی که وزیر به بدرقه ات بیاید؟

خداداد: آقای کی روش! ما خنگ نیستیم!

خداداد عزیزی می گوید کارلوس کی روش روزی آرزو داشت سرمربی ایران شود اما در اینجا متوجه شد خیلی راحت می تواند از مسئولان غیر فوتبالی فدراسیون سواری بگیرد.

خداداد: آقای کی روش! ما خنگ نیستیم!

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مصاحبه روز گذشته کارلوس کی روش مبنی بر اینکه رویای تیم ملی صعود به نیمه نهایی جام ملت های آسیا است، صدای بسیاری از اهالی فوتبال را در آورده؛ او در حالی این جمله را بر زبان آورده که از ماه ها قبل بارها و بارها بر شانس ایران برای قهرمانی در آسیا تاکید کرده و حالا از حضور در نیمه نهایی حرف می زند. از سوی دیگر تیم ملی در صورتی که از گروهش به عنوان صدرنشین بالا برود، با غلبه بر اردن و چین می تواند جواز حضور در نیمه نهایی را به دست آورد و این افتخاری نیست که همه مردم ایران به دنبالش هستند.


خداداد عزیزی پیشکسوت فوتبال ایران در گفت و گو با "ورزش سه" درباره مسائل پیش آمده پیرامون صحبت های عجیب کارلوس کی روش جملاتی را بر زبان آورد که ماحصل آن را در ادامه می خوانید:


صعود به نیمه نهایی رویای کی روش است، نه ما


حضور در نیمه نهایی جام ملت ها، رویای ما نیست. این موضوع رویای کی روش است. ما خیلی وقت پیش به نیمه نهایی صعود کردیم. با تیم محمد مایلی کهن در سال 1996 که نه پول داشتیم و نه بازی تدارکاتی به نیمه نهایی رسیدیم. آن سال فقط 100 دلار به ما پول توجیبی دادند و به نیمه نهایی صعود کردیم، بهترین تیم آسیا شدیم، بهترین تیم اخلاق شدیم، آقای گل مسابقات از ما بود، بهترین بازیکن جام را داشتیم و هرچه افتخار بود جارو کردیم و به ایران آوردیم.


چرا باید میلیون ها یورو پول به کی روش بدهیم؟


در زمان برانکو هم این اتفاق افتاد و رویای حضور در نیمه نهایی رویای خود کارلوس کی روش است. رویای مردم ما این نیست. اگر اینطور است که چرا باید میلیون ها یورو و دلار پول بدهیم تا یک نفر بیاید که رویایش حضور در نیمه نهایی جام ملت های آسیا است.


ما با ویرا درجه سه هم به جام جهانی رفتیم


باید از حامیان کی روش بپرسید چرا اینطور از او طرفداری می کنند. من نمی فهمم که چرا حامیانش می گویند او 8 را به 9 رسانده و 9 را به 10. چرا می گویند ما را به جام جهانی برده؟ ما با ویرا که یک مربی درجه سه بود هم به جام جهانی رفتیم. با حشمت مهاجرانی که یک مربی ایرانی بود هم سال 1978 صعود کردیم. حتی با برانکو هم به جام جهانی رفتیم. جام جهانی رفتن که طبیعی است.


خودکرده را تدبیر نیست


متاسفانه خودکرده را تدبیر نیست. اینها تقصیر خودمان است. اگر دستیار کی روش به خبرنگار می پرد، مقصرش برخی خبرنگاران هستند که به کی روش چسبیده اند و طوری رفتار می کنند که عجیب است. می گویند حمایت کنید، مشکلی نیست. اما حمایت با دروغ فرق می کند. ما باید واقعیت ها را ببینیم و بگویم.


گزارش بازی های 2018 را با 2006 مقایسه کنید


وقتی گزارشگر ما سر بازی تیم ملی دروغ می گوید و به مردم جهت می دهد، این اتفاقات را هم باید تحمل کنیم. در جام جهانی 2018 گزارش ها کاملا جهت دار بود. شما گزارش های جام جهانی 2014 و 2018 را با جام جهانی 2006 مقایسه کنید.آن زمان تیم ملی هنوز بازی آخرش را پایان نداده بود، روی آنتن گفتند خداحافظ برانکو. حال در جام جهانی اخیر چه شد؟ گفتند افتخار بزرگی داشتیم و مردم به استقبال تیم ملی بروید. ما باید صادق باشیم.


ما حقمان است


اگر کادر تیم ملی به حمید استیلی، به خبرنگار، به محمد مایلی کهن، به قلعه نویی توهین می کنند، اگر این آقا اسدی دبیر فدراسیون را بیرون می کند تقصیر خودمان است. ما حقمان است که این رفتارها را ببینیم. حتی در این شرایط اگر کی روش بگوید رویای ما صعود از دور گروهی است که با یمن و چند تیم ضعیف دیگر همگروه هستیم بازهم باید بپذیریم. ما اگر قرار باشد در دور حذفی اردن و چین را هم نبریم و به نیمه نهایی نرسیم که دیگر چه نیازی به کی روش داریم؟ خداراشکر که در قرعه شانس آوردیم و می توانیم به نیمه نهایی برسیم!


آقای کی روش! ما خنگ نیستیم


آقای کی روش! ما مردمی با تمدن5 هزار ساله هستیم. ما خنگ نیستیم! شما درباره ما چه فکر می کنید؟ رویای مردم ما در جام ملت ها صعود به نیمه نهایی نیست؛ خیلی توقع مان بیشتر از این است. مردم ما با رویا زندگی نکردند و نمی کنند اما شما مردم ما را رویایی کردی؛ همواره طوری صحبت کردی که آنها رویایی شوند و الان می گویی رویای ما رفتن به جمع 4 تیم برتر آسیا است.


مگر شاخ غول را شکستی که وزیر به بدرقه ات بیاید؟


چند روز پیش شنیدم کی روش گفته چرا وزیر ورزش به بدرقه تیم ملی نرفته؟ ما در کشتی اول جهانیم، در وزنه برداری همینطور. در تکواندو دوم جهان هستیم و در خیلی از رشته ها جزو 5 کشور اول دنیا قرار داریم. وزیر ورزش به بدرقه این ها نمی رود، برای چه باید به بدرقه تیم ملی برود؟ اگر سلسله مراتب را در نظر بگیریم بین وزیر ورزش و کارلوس کی روش حداقل 6 نفر دیگر وجود دارند. مگر شاخ غول را شکستی که وزیر به استقبالت بیاید؟


کی روش آرزو داشت سرمربی ایران شود


دوست دارم واقعیت ها را روسای فدراسیون فوتبال در زمانی که با او 8 سال پیش قرارداد بستند بگویند. این آقا آن روز آرزو داشت سرمربی تیم ملی ما شود و روی نیمکت ایران بنشیند. امیدوارم مسئولان آن زمان فدراسیون دهان باز کنند و این چیزها را بگویند. او می دانست ایران در آسیا کشور صاحب فوتبالی است.


روزی که اسدی را عوض کرد، فاتحه همه چیز خوانده شد


متاسفانه اما وقتی به اینجا آمد فهمید خوب می شود از یک عده آدم غیرفوتبالی که نام شان مدیر است سواری گرفت. آن روزی که دبیر فدراسیون فوتبال را عوض کرد، فاتحه همه چیز خوانده شد. من دکتر اسدی را از قبل می شناسم. او آدمی فوتبالی و درست و سالم است که متاسفانه این آقا آن کار را کرد. او الان عین آب خوردن از ما سواری می گیرد و ... . واقعا نمی دانم چه بگویم.

منبع ورزش سه
کلید واژه :

خداداد عزیزی

،

کی روش

ثبت نظرات
captcha